Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Говори бъдещето

Диан Генов: Защо младите хора трябва да са част от демократичните процеси?

"Лигата на младите избиратели" се появява преди няколко месеца, когато Национален младежки форум, Студентският клуб на политолога и Студентската асоциация за изследване на международните отношения се обединиха, за да подтикнат кандидати за народни представители от различните политически партии да дебатират по темите, които вълнуват младите хора.

В навечерието на предсрочните парламентарни избори на 2 октомври "Лигата на младите избиратели" организира поредица от инициативи, с които да ориентира младите хора в политическия спектър. Тази година за първи път към това прибавяме и четири политически дебата в тази кампания. Четири дебата с четири различни теми, в които канят политици в Софийския университет, за да коментират, дискутират, дебатират и да провокират интереса на младите гласоподаватели. 

Младите гласоподаватели и голяма опасност от липса на достатъчно достъпна информация насочена към тази група избиратели, провокират осъществяването на кампанията "Лигата на младите избиратели". 

"Нашата цел е да пробудим интереса на младите към политиката – както към вътрешната, така и към външната политика. За нас интерес представлява и младежката политика, което е нашето основно обединяващо звено на трите организации", споделя в "Нашият ден" Диан Генов, председател на Студентската асоциация за изследване на международните отношения.

Младите хора все по-активно се интересуват от идеологията на дадена политическата партия, която искат да защитят, а не толкова от лицето, което я представлява. Това е своеобразна еволюция в съзнанието на младия гласоподавател. 

На страната е нужна стабилност, защото скачането от избори в избори в сегашната криза ще се отрази сериозно на България. 

Целия разговор с Диан Генов можете да чуете в звуковия файл.

Снимка – "Лигата на младите избиратели"
По публикацията работи: Наталия Маева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Проф. д.н. Любомир Стойков и д-р Петър Шойлев след защитата на дисертацията.

Избрано: Българин на 88 години с докторантура: Петър Шойлев доказва, че никога не е късно

През август в  "Нашият ден" припомняме едни от най-интересните разговори, прозвучали в ефира на предаването. Сред тях е този с 88-годишния Петър Шойлев, наскоро завършил докторантура във Факултета по журналистика на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Той доказва, че никога не е късно да се учиш и да се стремиш към нови върхове...

публикувано на 27.08.24 в 11:35
На път към Черни връх

129 години от основаването на Българския туристически съюз

Преди 129 години на Черни връх е основан Българският туристически съюз от Алеко Константинов. За заветите на Щатливеца  и бъдещето на планинския туризъм в България разговаряме с Лъчезар Лазаров – изпълнителен секретар на БТС. Организираното туристическо движение цели участниците в него да опознават България, като същевременно култивират в..

публикувано на 27.08.24 в 09:57
Най-малко двама души са били убити при руски ракетен удар по цивилна града в Кривой Рог.

Втора поредна нощ на руски удари с дронове и ракети в Украйна: Нови атаки по критична инфраструктура

За втора поредна нощ руската армия осъществява масирана атака срещу Украйна с ракети и дронове. Вчерашният ден бе белязан от удари по енергийни съоръжения и критична инфраструктура в най-малко 10 региона на страната. Ракетен удар в град Кривой Рог доведе до смъртта на двама души. Съединените щати осъдиха действията на Русия, като президентът Джо Байдън..

обновено на 27.08.24 в 09:48
Захарно сорго

Как се прави маджун от захарно сорго?

Как се прави маджун или петмез от захарно сорго? Фондация "Ботаника Лайф" съхранява традицията за производство – разказва в "Нашият ден" учредителят  Апостол Апостолов .   Маджунът изчезва в нашето съвремие, тъй като малко българи отглеждат захарно сорго и познават технологията за обработката му. В миналото в много села е имало маджунарни,..

публикувано на 27.08.24 в 08:55