Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Морски вълк на борда на "И рибар съм, и ловец съм"

Няма шега! Говорихме си дълго с един от призьорите на "О-солената риба“ тази година – Никола Кичуков, който е и истински морски вълк, и капитан на кораб, и е ловил всякакви риби и морски чудовища навред по белия свят, световните морета и океани.  

Е, не можахме да приключим созополското събитие, без да припомним на всички какво стана на 3-ти и 4-ти 2022 г. там.

Чухме пак приветствените думи на Ценко Жиков и кмета Тихомир Янакиев, поздравите на проф. Христо Пимпирев, шеф Таньо Шишков и Милен Петров – оценителите, които нарекохме "блестящото жури" заради солта по устните им в края на феста.

Не можахме да не ви срещнем и с Любо Ралев, с неговата китара и песента, която той написа специално за празника.

Както и с наградените:

- за най-добър осолен паламуд – Никола Кичуков;

- за най-добър осолен чернокоп – Димитър Хрусов;

- за друг вид осолена риба – Константин Каракачанов, който беше обявен за "баш майстор" и отнесе Голямата награда от 1000 лв.;

- и ресторантите "Порто Елеа" и "Албатрос".

Знаем, че човек невинаги може да е в ефир с нас, но на страницата на "И рибар съм, и ловец съм" във Фейсбук ще можете да наваксате пропуснатото, да чуете всички предавания, а… и още нещо!

Снимки – Асен Масларски и Елица Виденова

По публикацията работи: Милена Очипалска


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Музика, храна и талант: Пътят на един афганистанец в България

В "Мигранти с таланти" ви срещаме с афганистанеца Халед Мераджудин . Той е роден в Кабул и пристига в България преди 25 години като бежанец от войната в Афганистан. След престой в Индия, през 1991 г. семейството му пристига в България, където намира своя втори дом. Тук Халед завършва 52-ро училище "Цанко Церковски" в София, след което учи в Нов..

обновено на 21.02.25 в 13:47

Кралят е жив!

В редакция "Хумор и сатира" често правим открития, които засягат човечеството и винаги ги споделяме с него. Какво открихме тази седмица (освен, че Кралят е жив) ще споделим в неделя веднага след новините в 18 часа, когато ви предлагаме да чуете: - Увод с песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос" по стихотворения на..

публикувано на 21.02.25 в 13:10

Измененията в Закона за устройство на Черноморското крайбрежие – последици

До какви последици за собствениците на имоти водят направените изменения на Закона за устройство на Черноморското крайбрежие, приети в пленарна зала на 9 февруари 2024 г.? Доколко са съобразени с Конституцията на Република България тези поправки? Как ще бъдат обезщетени собствениците на имоти? Какъв е казусът на Кирил Киров , собственик на имоти около..

публикувано на 21.02.25 в 12:45

Екскурзоводът – разказвач на истории и пазител на традиции

На 21 февруари светът отбелязва Международния ден на екскурзовода – професия, която има ключова роля в опазването и популяризирането на културното наследство. По този повод разговаряме с Румяна Титерякова , дългогодишен екскурзовод и преподавател в Пловдивския университет, за предизвикателствата пред професията и необходимостта от баланс между..

обновено на 21.02.25 в 12:37

130 години от рождението на Анка Ламбрева – първата българка, обиколила света

Анка Ламбрева е име, което днес малцина познават, но нейната история заслужава да бъде помнена. Тя остава в историята като първата българска жена, осъществила околосветско пътешествие, и доказва, че ограниченията, наложени от времето и обществото, не могат да спрат свободолюбивия дух. По повод 130-годишнината от рождението ѝ Мария Деянова,..

обновено на 21.02.25 в 11:21