“В града, в който живея, темата за това как изглежда или как се идентифицира един човек не се поставя на масата, тук по-важни са други неща – да имаш приятели, да отидеш на хубаво парти или на изложба“, казва в ефира на “Нашият ден“ от Кьолн ЛГБТ активистът Ангелина Летникова и допълва:
“По-важно за мен е да продължа с артистичната си кариера. Имах три концерта миналия месец“.
У нас...
“В България всичко това е доста сложно, тъй като все още имаме дупка в законодателството и нямаме закон, който да ни защитава от физическо и вербално насилие. Все още имаме проблеми със силно войнстващия, нарастващ фашизъм, който е и по улиците, и в кулоарите на парламента. Изобщо имаме да извървим доста голям път, за да може България да се превърне в държава, в която ЛГБТ хората се чувстват добре. Да могат да се развиват и да не им се налага да емигрират.
Аз съм един от многото хора, които емигрираха, за да могат да живеят щастлив, спокоен и свободен живот”, казва още Летникова в ефира на “Нашият ден“.
“Опасявам се, че светът, в който живеем не отива на добре. Видяхме пандемията, бруталната агресия на Русия спрямо Украйна, виждаме революцията в Иран, виждахме и протестите в Китай...
Ако говорим за ЛГБТ права, трябва да ги поставим в контекста на правата на човека“, посочва още Ангелина Летникова.
“Това, което наблюдаваме покрай войната като настроения, почива вече на много твърда основа. Имаме да водим много разговори и да правим саморефлексия, за да разберем откъде идва всичко това“, казва още активистът в интервю на Люба Константинова в “Нашият ден“.
Снимки: Facebook/angelinaletnikova
"Много и различни са причините, поради които хората започват да употребяват психоактивни вещества. Всеки може да има собствена причина, в повечето случаи обаче е комплекс от фактори. И генетично се предава високия толеранс, и поведенческия модел, който се наблюдава в семейството е много важен, защото децата възприемат това като средство за справяне с..
Преподавателката по български език и литература в Университета в Гент д-р Миглена Дикова-Миланова и нейните студенти, които изучават български език, са гости на “Артефир” в рамките на образователна инициатива на белгийския университет , насочена към разпространяване на академични знания. В програмата им са включени също срещи в..
Тази седмица първото професионално училище в страната ни чества своя 140-и юбилей. Това е Професионалната държавна търговска гимназия "Димитър Хадживасилев" в град Свищов, в която и до днес е жив дарителският дух и визията за бъдеще, завещани от неговия патрон. Построено по проект на австрийския архитект Паул Бранк, училището изправя снага..
На 30 януари 2025 г. отбелязахме 150 години от рождението на изтъкнатия финансист, политик и държавник Атанас Буров. По този повод, традиционно фондация "Атанас Буров" организира официална церемония по връчването на престижните годишни призове "Буров" за банково, финансово и индустриално управление. Събитието се проведе в Гранд Хотел "София", в..
2024 г. донесе значителни промени в пазара на недвижими имоти в България. Според доц. Мирослав Владимиров, икономист и член на борда на директорите на ЕРА България, годината беше различна от предходните, като се наблюдаваха важни тенденции, които определят бъдещето на сектора. "2024 г. беше малко особена по отношение на това, което се случи на..
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
В днешното издание на предаването "Време за наука" разгледахме темата за "данък наследство" и семейните фантоми. Обсъдихме как от родителите си..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg