Историята на Иван Вичев започва преди две години, когато той изпраща жалба до Община Шумен. Представил се, описал къде се намират две дупки, които са причина постоянно да ремонтира ходовата част на автомобила, и приложил снимки.
В "Нашият ден“ той разказва защо е толкова сложно да се запълнят две дупки от общинското предприятие и защо решава сам да ги асфалтира.
"Пред блока има общински паркинг. Всичко е много готино, плащаш си, защото има къде да паркираш. Но на самия вход има две големи дупки 50 на 60 см и 12 см дълбочина. И е абсолютно невъзможно да ги избегнеш, когато влизаш и излизаш от паркинга“, казва Иван Вичев.
След близо две годишна кореспонденция с местните власти и след десетки обещания от тяхна страна, че дупките, които системно чупят колите на живущите в района, ще бъдат запълнени – идва откровението на властите, че това реално няма да стане. И тъй като Иван Вичев никога през живота си не е асфалтирал, се консултира с директора на общинското предприятие, което е от отговорно за ремонта – колко студен асфалт трябва да купи.
"Това, което Община Шумен не можа да свърши за две години и 200 лева, аз го свърших за 4 часа с помощта на приятел“, споделя Иван Вичев.
И призовава всеки прави по нещо малко. Кой ще отреже клон, кой ще изчисти или кой ще запълни дупка?
Броени дни след 24-тия благотворителен Виенски бал в София, в "Моето семейство" гостуват продуцентът и режисьор проф. д. и. Румен Нейков и съпругата му Мария. София застава елегантно и уверено на световната карта на виенските балове благодарение и на семейство Нейкови. Отзвукът и посланията от Виенския бал в българската столица остават..
Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..
Кристина и Нено Костови живеят в София, а фермата им за култивирани боровинки е в с. Осетеново до Калофер. Съвременните технологии им позволяват да контролират поливането и подхранването на растенията, сред които сортовото разнообразие е доволно богато. И Нено, и Кристина работят в IT сектора и работата им позволява да са гъвкави и да..
В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..
Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg