Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Как изглежда идеалната ваканция?

| обновено на 01.06.23 в 09:31
Снимка: Венета Николова

За много български ученици лятната ваканция вече започна. Константин е 9-годишно момче, което с нетърпение очаква свободата от училищните задължения и възможността да се потопи в летните приключения. При въпроса дали се радва, че училището свършва, Константин отговаря с малко колебание – "Горе-долу". Той осъзнава, че в училището има и много интересни неща, свързани със заниманията му и времето, прекарано с приятелите.

В ефира на “Нашият ден“ той описва как си представя ваканцията. Споделя, че не желае да отиде на море през август, тъй като тогава водата е пълна с медузи, които го притесняват. Той предпочита да бъде свободен и да се наслади на лятото, като избягва затворените пространства и се насочва към природата. За него идеалната ваканция включва разнообразни активности като разходки в гората, изкачване на планина, посещение на морето и прекарване на време при баба.

Константин се надява да създаде специални спомени и да преживее незабравимо лято, пълно със свобода и разнообразие.

Чуйте разговора в звуковия файл. 


По публикацията работи: Зоя Димитрова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

От Мариупол до Одеса: Героизъм и преподаване по време на война

В ефира на предаването "Нашият ден“ актрисата Горица Радева и историкът Александър Середа споделят своите лични преживявания и впечатления от живота в Украйна по време на войната, представяйки различни аспекти от живота и предизвикателствата, с които се сблъскват. Горица Радева разказва как събитията в Мариупол я шокират и вдъхновяват..

обновено на 14.08.24 в 11:13

Когато на младите хора не се говори за сексуалната им идентичност

Когато на младите хора не се говори за сексуалната им идентичност – разговор в "Нашият ден" с Троян Михайлов , куиър младеж и студент по социология, след промените в Закона за предучилищното и училищното образование срещу "джендър пропагандата". Да си куиър, по думите на Троян, е политическа позиция и отстояване на една антинормативност ...

публикувано на 14.08.24 в 09:51

Олимпийските игри в Париж – между величието и противоречието

Олимпийските игри, които са своеобразен празник на мира, разбирателството и човешкия дух, се превърнаха в арена на крайни емоции и остър сблъсък между истина и пропаганда. Въпреки всичко в Париж тази година възтържествуваха спортните и културни постижения на епохата. За спорта, олимпийските игри , скандалите, философията и културата ни на..

публикувано на 13.08.24 в 13:05
Имане Хелиф (вдясно) и плачещата й съперничка Анджела Карини

Пол, спорт и етика, или как да направим така, че да не изключваме никого?

В "Часът на етиката", рубрика на предаването "Време за наука" беше обсъден скандалът, който избухна на Олимпийските игри, когато алжирската боксьорка Имане Хелиф и тайванската боксьорка Лин Ю Тин бяха допуснати до участие в турнира за жени, въпреки че преди това бяха отстранени от Световната боксова асоциация след хормонален тест. Темата е..

обновено на 13.08.24 в 12:45

Детето и неговата душевност – отвъд диагнозата

Детето и неговата душевност отвъд диагнозата разкрива книжната поредица "Карин, Слончо и суперсилите" , издадена от фондация "Карин дом". Авторката Виргиния Василева говори в "Нашият ден" за книжката "Алис отива на лекар" – третата поред история за децата и техните специални потребности и способности. Алис е дете с дислексия и дискалкулия,..

публикувано на 13.08.24 в 10:10