Джон Хенри Бонъм е намерен мъртъв в Уиндзор на 25 септември 1980. Задушаване вследствие свръзхоза алкохол и кокаин. Погребан е в ръшкокското енорийско гробище на 10 октомври.
Историята за кончината на Бонзо се появява във вестниците по целия свят и скоро малка група фенове подхваща мълчаливо бдение пред стените на къщата на Джими Пейдж. Плъзват и неприятни слухове, които напомнят за проклятието, уж тегнещо над бандата. Един от фензините пише, че ден след злощастното събитие от дома на Джими е бил забелязан да се издига гъст черен дим и че когато китаристът разбрал какво се е случило, бил изпаднал в разрушително буйство, сипейки проклятия на странни езици.
Говори се, че Бонъм всъщност бил починал на задната седалка в нечия кола. Разнася се и мълвата, че Пейдж бил поръчал огромни количества магнетофонна лента, за да създаде музика в негова памет. Отново излиза наяве и старата манипулация за т.нар. "Черен албум" на "Лед Цепелин". От години се шушука, че те са записали цяла плоча с погребални песни, а някакъв немски писател твърди, че лично е превел текстовете от старогермански. Два дни след края на барабаниста лондонският вестник
"Ивнинг Стандарт" излиза със заглавие "Загадката на черната магия на Цепелин". Цитира се неназован, близък до рокаджиите източник, който твърди – "Може и да звучи налудничаво, но Робърт Плант и всички около тях са убедени, че заниманията на Джими с черна магия по някакъв начин са причината за смъртта на Бонзо и другите трагедии", визирайки и преждевременната кончина на Карак, сина на Плант и съпругата му Морийн, който почива на едва 5-годишна възраст от стомашен вирус, а и автомобилната катастрофа на майка му и баща му, докато са на почивка в Гърция. Анонимният информатор продължава с това, че тримата оцелели членове вече се страхуват от онова, което ги очаква занапред.
Джон Бонъм е погребан на 10 октомври 1980 г. в Ръшокското енорийско гробище, което се намира недалеч от неговата къща. Останките са били кремирани малко след смъртта му. На службата биват припомнени няколко факта за покойния – не обича нито да бъде далеч от дома и семейството си, направо ненавижда летенето и това води до честа употреба на алкохол и кокаин.
Чуйте пълния коментар в звуковия файл.
От пролетта Драматично-кукленият театър "Иван Радоев" в Плевен ще има главен режисьор. Юрий Бутусов е едно от големите имена на европейския театър. Той е емблематичен режисьор с много награди. Напуснал е Русия преди няколко години, сега живее във Франция и поставя пиеси в цяла Европа. Тази година той е бил в Плевен на пилотното издание на..
В епизод 570 "Трамвай по желание" среща своята публика с ректора на НАТФИЗ Мирослав Дачев. Мирослав Дачев е професор по семиотика на изкуството в НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов". Възпитаник е на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Доктор на филологическите науки от 1997 г. с тезата "Семиотика на цвета". Доцент от 1999 г. и професор по..
Алтернативното пространство ReBonkers във Варна е разположено на 200 кв. м, по-голямата част от което е под земята. Залата представлява тунел – истински ъндърграунд. Сцената за независимо изкуство спечели финансиране по програма "Посланическият фонд за културна презервация" на посолството на САЩ в България, което ще помогне за осъвременяване ѝ...
С впечатляваща изложба музеят "Дом на хумора и сатирата" в Габрово отбелязва 120-годишнината от рождението на художника Стоян Венев – един от класиците на българското изобразително изкуство. Експозицията включва над 200 живописни платна, карикатури, сатирични рисунки, етюди и акварели, както и прожекция на четири документални филма за личността..
"Цяло лято чаках участието си на Solar Summer. Това бяха най-добрите 6 часа в моя живот. Сега мога да умра като щастлив човек" , така сподели с хилядите си фенове в "Туитър" големият Фед ле Гранд своята изява в афиша на фестивала Solar Summer през 2013 година. Нидерландската мегазвезда показа, че няма предел на настроението, което не може да..
"Някой бе казал, че за да излезе една култура в света, трябва да e през вратата, а не през прозореца. А ние често излизаме през прозореца, забравяйки хола,..
През далечната 1967 година легендарният диригент Димитър Димитров слага началото на Декемврийските музикални дни в Стара Загора. След откриването на новата..
Какви са ползите от това да прекарваш част от времето си в гората. Японският автор Цин Ли ги е формулирал толкова точно, че в Страната на изгряващото..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg