На Малдивите няма хотели на втора линия. Просто защото островите са твърде малки. По-романтичните твърдят, че от самолет приличат на наниз перли, разпилян в Индийския океан. Това са 1900 атола с тюркоазени лагуни, копринени плажове и искрящо зелена растителност плюс всички достойнства на пълната почивка – тишина, спокойствие, девствена природа, невероятен подводен свят.
Щастливи влюбени, новобрачни на незабравим меден месец, улегнали семейни двойки, изтощено юпи, запалени по гмуркането, фамилия с деца… това са класическите почитатели на земния рай. Оказа се обаче, че има още един вариант – така наречените "кокоши пътешествия". Няколко приятелки на един акъл, скъсали синджира на семейния живот, които отиват да се забавляват. Дизайнерът на официални тоалети Гергана Апостолова с три нейни близки често избират спонтанно дестинация за бягство. Малдивите е една от тях.
Тя разкри как човек може да се забавлява там, извън класическата конфигурация прясно влюбена двойка или младо семейство с деца.
Когато кажат Пулия, се сещаме за местния винен сорт примитиво, за Матера и Алберобело, за Полиняно а маре и, разбира се, за Бари, докъдето се стига само за час и половина със самолет. А там човек задължително трябва да измоли берекет и просперитет лично от Свети Николай Мирликийски, който е погребан в едноименната базилика. И после да хукне по местните забележителности. Точно така са постъпили Гергана Апостолова и трите ѝ приятелки, които дават цвят на всекидневието си с къси пасове из Европа. Неотдавна те кръстосаха Пулия, а после се вдигнаха и до Малта.
В случай че разказът на дизайнера Гергана Апостолова събуди приключенския ви дух, стягайте куфарите. Ако Малдивите ви се струват географски и финансово далечни, Европа е на един хвърлей разстояние. И на един самолетен билет.
Снимки – Гергана Апостолова
"Българската политическа почва" – тази книга на социолога Димитър Ганев се превърна в обсъждано интелектуално събитие – и одобрявано, и критикувано. Идеята му, че политическата култура на българина е определена от различни почвени слоеве и че само чрез сондаж на тези слоеве можем да схванем същността си днес, безспорно е иновативна, но и малко..
В Отворено писмо о т Координаторите на националните изследователски инфраструктури, обекти от Националната пътна карта за научна инфраструктура, до Министерския съвет, Народното събрание, еврокомисар Екатерина Захариева, МОН и представители на медиите учените изразяват тревога от Постановление № 407/22.11.2024 на МС , с което всички..
Инициатива за наземното лазерно сканиране е на кмета на Велико Търново Даниел Панов. Той се обръща с молба УАСГ да направи експертиза заради рушащото се крило на входа на Преображенския манастир, който е паметник на културата. Всяка една интервенция на такива обекти е необходимо да мине през обследване и по-строг контрол, разказва в..
Неотдавна по инициатива на посолството на Израел в България се проведе събитие, което постави акцента върху иновациите и технологиите в управлението на водните ресурси. Темата за управлението на водните ресурси е болезнено актуална за България. В момента има региони от страната, които са в режим на водата. На свой ред Израел е световен лидер..
Историята на българската астрономия, част от световното астрономично познание, е обект на настоящето предаване. Говорим за първия телескоп, използван от българин – Петър Берон с прословутата му "зрителна тръба" станала символ на стремежа на сънародниците ни към изучаване на космоса, и оказала се и върху днешната банкнота от 10 лева. Припомняме си как..
В рубриката "Разговорът" поканихме трима представители на водещи издателства в България, за да споделят своите виждания за литературната 2025 година...
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg