Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Еврика! Успешни българи: Виктория Иванова

4
Виктория Иванова

Виктория Иванова е първи курс студентка по медицина в СУ "Св. Климент Охридски". Тя е носител на бронзов медал от Международната олимпиада по биология за 2023 година. Освен да учи любимите си биология и медицина Виктория обича и да рисува, участвала е в много международни конкурси пленери. Казва, че най ѝ се отдава да рисува човешките лица, защото харесва да ги разчита. Обича да рисува и домашни любимци, но най-вече кучета.

Ето какво още сподели тя в рубриката: "Еврика! Успешни българи!"  на  предаването "Познати и непознати", програма "Христо Ботев":

"Биологията ми е много интересна. Тя е не само наука за живота, но е наука за всичко около нас. Биологията съчетава в себе си аспекти от всички природни науки и може да обясни явленията, които наблюдаваме всеки ден.

От малка искам да стана лекар. Обмисляла съм варианти да се занимавам с наука, но работата с хора и пациенти много ме влече и се надявам това да бъде част от бъдещето ми един ден. Трябва да умееш да предразполагаш човека срещу теб, да бъдеш спокоен в негово присъствието, за да бъде и той спокоен. Освен това трябва да си честен, защото честността в поведението и разговора с пациента спомагат той да се разкрие най-пълно, а това ще помогне на лекаря да  го излекува."


Целия разговор можете да чуете в звуковия файл.

Снимки – личен архив

По публикацията работи: Милена Очипалска

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Как да запаметяваме информация лесно?

Рубриката "Епизоди от живота" на предаването "Нашият ден" насочва слушателското вниманието към нещо любопитно – мнемониката . Понятието се отнася към разнообразните техники за запаметяване на информация – за тях разказва Емилия Сотирова от психологичен център SOVA. Често в ежедневието човек изпитва затруднения да запомня факти, числа, имена..

публикувано на 12.07.24 в 09:21
Маршал Петен и първото правителство на режима на Виши през юли 1940 г.

Под сянката на Виши

На 10 юли 1940 г. във Франция е установен режимът на Виши – марионетното на нацистка Германия правителство на маршал Петен, което влиза в колаборация с окупаторите след разгрома на френската армия (въпреки надеждите, които е вдъхвала линията "Мажино"). За около 5 години страната се оказва под немски ботуш, който факт дълго време определя..

публикувано на 10.07.24 в 17:35
Д-р Пламен Димитров

Попитай психолога: За целувката и психичното здраве

В международния ден на целувката слушателите на "Семейно радио" се срещнаха с въпроси и отговори в първото издание на рубриката "Попитай психолога". Д-р Пламен Димитров анализира ключови аспекти в контекста на целувката и психичното здраве и подкрепи ефирната консултация с конкретни казуси – чуйте в звуковия файл.

публикувано на 10.07.24 в 10:15
Орхидея Dactylorhiza incarnata или месесточервен дланокоренник (снимка: Стефан Найденов, група

Орхидеите в България: Епизод 2 – Таксономия и изобилие

Цикълът от пет предавания "Орхидеите в България" запознава слушателите със света на най-голямото семейство в царството на растенията – това на Орхидеите или Orchidaceae. Загадъчни, красиви, смятани за сексуални хитреци в растителния свят, орхидеите не са само пищните тропически бижута, които пътешествениците и до днес откриват в девствените гори,..

публикувано на 09.07.24 в 16:30

Защо лабрадорите и ретривърите са толкова лакоми?

Те са звездите на кучешкия свят – най-любимата и желана порода кучета. Често имат и професия – водачи или актьори. Безспорен факт е, че те са винаги гладни. В рубриката "Науката не спи" Никола Кереков разказва защо лабрадорите и ретривърите са толкова лакоми. Учени от университета в Кеймбриж засичат мутация на специфичен ген у лабрадорите и..

публикувано на 09.07.24 в 13:33