Виктория Иванова е първи курс студентка по медицина в СУ "Св. Климент Охридски". Тя е носител на бронзов медал от Международната олимпиада по биология за 2023 година. Освен да учи любимите си биология и медицина Виктория обича и да рисува, участвала е в много международни конкурси пленери. Казва, че най ѝ се отдава да рисува човешките лица, защото харесва да ги разчита. Обича да рисува и домашни любимци, но най-вече кучета.
Ето какво още сподели тя в рубриката: "Еврика! Успешни българи!" на предаването "Познати и непознати", програма "Христо Ботев":
"Биологията ми е много интересна. Тя е не само наука за живота, но е наука за всичко около нас. Биологията съчетава в себе си аспекти от всички природни науки и може да обясни явленията, които наблюдаваме всеки ден.
От малка искам да стана лекар. Обмисляла съм варианти да се занимавам с наука, но работата с хора и пациенти много ме влече и се надявам това да бъде част от бъдещето ми един ден. Трябва да умееш да предразполагаш човека срещу теб, да бъдеш спокоен в негово присъствието, за да бъде и той спокоен. Освен това трябва да си честен, защото честността в поведението и разговора с пациента спомагат той да се разкрие най-пълно, а това ще помогне на лекаря да го излекува."
Целия разговор можете да чуете в звуковия файл.
Снимки – личен архив
Електричество, данни, метал – вените, невроните и коститена едно ново същество, което не принадлежи нито на природата, нито на човечеството. Една и съща реалност ли виждат човекът и изкуственият интелект? Kъде са аналогиите с човешките сетива? Освен да му дадем сетива, можем ли да го приучим и на чувства – разговор във "Време за наука" с..
Владислава Георгиева е асистент в катедра "Комуникационни мрежи и системи" към факултет "Артилерия", противовъздушна отбрана и компютърни и информационни системи във ВВУ - Шумен. По време на следването си в Шуменския университет"Епископ Константин Преславски” през 2016 година печели именната стипендия "Акад. Димитър Мишев", която фондация "Еврика"..
Първият профилактичен преглед се прави, когато детето е на 6 месеца, след това на 3,6 години и след това в предучилищна възраст, разказва в предаването "Следобед за любопитните" проф. Александър Оскар – ръководител на Катедрата по офталмология към Медицинския университет в София, началник на Клиниката по очни болести към УМБАЛ "Александровска" и..
В първото за новата година издание на предаването "За думите" с доц. Мая Влахова от Секцията по ономастика на Института за български език коментираме имената на първите бебета за 2025 г. и тенденциите, които се очертават в избора на младите родители. Крум е наречено първото момченце, сред останалите два пъти се появява името Самуил, което потвърждава..
"Българската политическа почва" – тази книга на социолога Димитър Ганев се превърна в обсъждано интелектуално събитие – и одобрявано, и критикувано. Идеята му, че политическата култура на българина е определена от различни почвени слоеве и че само чрез сондаж на тези слоеве можем да схванем същността си днес, безспорно е иновативна, но и малко..
На 16 януари в "Топлоцентрала" е премиерата на спектакъла "Представление и наказание" на Иван Станев и Ф. М. Достоевски. Адаптацията и режисурата са на..
"Целият свят е сцена и ние всички сме актьори." Може би банален израз, когато се опитваме да говорим за театър, живот и изкуство, но както знаем, в..
Легендите на експерименталната музика и неконвенционалния джаз Франк Гратковски (Германия) и Казухиса Учихаши (Япония) пристигат в София на 23..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg