В ефира на предаването "Нашият ден", Борислава Хубенова, журналист от културното издание "Нула 32", сподели своите възгледи за важността на словото и неговото влияние върху културата на пловдивчани. Тя подчерта, че словото е най-висшият начин за комуникация, изразяване и свързване между хората. Ето какво казва Борислава Хубенова:
"Словото е най-висшият начин да комуникираме, да се изразяваме, да общуваме и да се свързваме едни с други. Комуникацията е най-важното умение, което притежаваме."
Според Хубенова, отношението към словото трябва да бъде с дълбоко уважение, тъй като то може да бъде както мощно оръжие, така и средство за злоупотреби, крайности и манипулации. Тя подчерта колко е важно да се изразяваме правилно и колко значима е темата за грамотността за всички нас като общество.
"Трябва да имаме дълбоко уважение и винаги да преценяваме как се отнасяме към словото, защото то е оръжие, но можем и да изпаднем в злоупотреби, крайности и манипулации. Много е важно да се изразяваме правилно. Темата за грамотността е мисия на всички нас като общество."
Борислава Хубенова също така подчерта необходимостта да се преодолеят езиковите граници и бариери, които сами си поставяме. Според нея, за да преодолеем тези препятствия, трябва да бъдем грамотни.
"Ние сме в общество без граници, но има езикови граници и бариери, които си поставяме сами и за да ги преборим, трябва да бъдем грамотни."
В личен план, Хубенова сподели как се опитва да научи детето си да контролира себе си и своите емоции чрез изразяването си. Тя вярва, че способността за правилно изразяване е ключова за личностното развитие и хармоничното общуване.
"Опитвам се да науча детето си да контролира себе си и емоциите си чрез изразяването си."
Чуйте разговора в звуковия файл.
С началото на Новата година Марк Зукърбърг, собственикът на Фейсбук, съобщи, че Meta – компанията майка на Facebook, прекратява програмата си за проверка на фактите от независими експерти и ще възприеме т.нар. "модел на общностни бележки". Започнаха дискусии във всички социални мрежи – до какво би довело това във времената на фалшивите новини и..
За протестите в Грузия, дори и на Коледа и Нова година, разказва от първо лице Темука Капанадзе, инженер, един от многото протестиращи в Тбилиси през последните месеци. "Отначало протестите бяха малки, а после, когато разбрахме, че искат да спрат преговорите за членството ни в ЕС, тогава голяма маса хора реагира и протестите станаха големи. Дори..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси в предаването "Законът и Темида". Калин Тихолов: "Притежавам наследствен имот, който е бил одържавен по време на комунизма. В средата на 50-те години на виналия век през парцела е прокаран уличен водопровод. Имотът ни е възстановен..
Какви са конституционните ребуси в началото на новата година? Това е темата на юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида". Какво целят внесените проекти за изменение на Закона за съдебната власт? Наистина ли предполагат реални реформи в съдебната власт? Д-р Орлин Колев – експерт по конституционно право, преподавател в..
Столичната община започва нова инициатива, наречена "По-голям брат/сестра", която има за цел да осигури подкрепа, приятелство и вдъхновение за децата, живеещи в центрове за настаняване от семеен тип. Програмата е подготвена по инициатива на заместник-кмета по социални дейности Надежда Бачева, която сподели повече за нея в ефира на "Нашият ден". Какво е..
В рубриката "Разговорът" поканихме трима представители на водещи издателства в България, за да споделят своите виждания за литературната 2025 година...
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg