Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Никола Чанев: До края на годината ремонтът на пътя Кърджали - Ардино трябва да приключи

| обновено на 12.08.20 в 08:37


Областният управител Никола Чанев и депутатът Цвета Караянчева инспектираха ремонтните дейности на две основни пътни артерии в област Кърджали, които се финансират от държавата. Днес те бяха на пътя Кърджали - Ардино, където стартира вторият етап на стойност от 5 милиона лева. Повече ще научим от разговора на Валентина Иванова с Никола Чанев в звуковия файл:
Никола Чанев: С депутата от Кърджалийски многомандадетн район Цвета Караянчева бяхме на пътя Кърджали - Ардино, където осъществихме среща с жители на Ардино и представители на т.нар. Инициативен комитет за ремонт на пътя. Заедно с нас бяха директорът на Областно пътно управление инж. Иван Гавазов и членът на Борда на директорите на АПИ инж. Бочев.

Започва следващият етап от ремонта на пътя Кърджали - Ардино. Той обхваща дейности на стойност над 5 милиона лева. В момента е отпуснат първият транш от 2,5 милиона лева, с който следва да бъдат изцяло преасфалтирани най-тежко компрометираните участъци, включително и пътят в градската част на Ардино. Тук искам да уточня, че предварително община Ардино следва да приеме мерки във връзка с отводнителните шахти, които са в недобро състояние и биха компрометирали пътния участък. До края на тази година ремонтът би трябвало да бъде завършен.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Вижте още

Четвърти бойкот на големите търговски вериги и втори срещу банките

Четвърти бойкот на големите търговски вериги е обявен за днес. За втори път ще има бойкот и срещу банките. Според бившият омбудсман Мая Манолова, масовото намаление в супермаркетите през миналия четвъртък е пряк резултат от бойкота. 70% от всичко, което беше продадено в този ден, беше на промоция, докато в Западна Европа делът на промоционалните стоки..

публикувано на 06.03.25 в 08:00

Бюджетът на ДОО е приет на първо четене

Парламентът одобри на първо четене законопроекта за държавното обществено осигуряване. С него се предвижда увеличаване на пенсиите от 1 юли с 8,6 %. От 1 април максималният осигурителен доход за всички осигурени лица се увеличава от 3 750 на 4 130 лева. Минималният осигурителен доход става 1 077 лева, колкото е и минималната работна заплата...

публикувано на 05.03.25 в 20:47

Б.Борисов: Управляващото мнозинство не е стабилно

Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов заяви, че управляващото мнозинство не е стабилно. Поводът за коментара му е намерението на "Демокрация, права и свободи - ДПС" да преосмисли подкрепата си за мнозинството. Преди ден председателят на парламентарната група на ДПС –ДПС Джевдет Чакъров заплаши, че сериозно ще преосмислят участието си в..

публикувано на 05.03.25 в 17:11

Свидетели по делото "Запартов" не се явиха в съда

По делото срещу бившия главен архитект на Кърджали Делин Запартов, от призованите осем свидетели в залата на Окръжен съд Кърджали присъстваха четирима. Запартов е предаден на съд  с обвинителен акт за поискани и получени дарове - парични суми, които не му се следват, за да извърши действия по служба в качеството му на длъжностно лице, заемащо отговорно..

публикувано на 05.03.25 в 16:20

Медицински хеликоптер пристигна за тежко пострадал при катастрофа в Смолян

Медицинският хеликоптер пристигна на стадиона в кв. "Райково" в Смолян, за да превози най-тежко пострадалия от катастрофата, която стана по обяд днес на кръстовище в центъра нобластния град. Трима мъже са пострадали при удар на товарен микробус в електрически стълб на кръстовището до Регионалната дирекция по горите. Най- тежко..

публикувано на 05.03.25 в 16:01

Кърджалийци инвестират все повече в имоти в Гърция

Засилен интерес на българите за инвестиране в имоти в Гърция забелязват брокери. Жулиен Гавраилов, собственик на агенция за недвижими имоти в Кърджали каза, че най-предпочитани за инвестиции  са районите от Александруполис до Кавала.: "И много хора се преориентират натам. Не само от Кърджали, от цяла България. Не купуват само ваканционни имоти,..

публикувано на 05.03.25 в 13:38

Полицаи разкриха за по-малко от час кражба на пари в Кърджали

 Около 17,30 часа вчера до търговски обект в Кърджали бил откраднат мъжки портфейл с 80 лв. След подаден сигнал половин час по-късно полицаи от РУ-Кърджали  задържали 18-годишен, съпричастен към деянието. Портфейлът е намерен и иззет. Образувана е проверка, която се извършва от сектор „Криминална полиция“ в управлението, съобщават от пресцентъра на..

публикувано на 05.03.25 в 13:32