Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

12 медала извоюва Клуб по спортна аеробика Кърджали на Държавно първенство

52 състезателя от „Клуб по спортна аеробика Кърджали“ взеха участие в Държавното първенство по спортна аеробика за клас Б и клас С, което се проведе в Пловдив. Малките гимнастички извоювани 12 медала и много призови места. Чудесно се представиха и състезателките,които се явиха за първи път на състезание заяви ръководителката на клуба Мартина Маринова:

"В най-малката възрастова група 5-6 години,златни медали спечелиха Идил Салиф,Гергана Манолова,Виктория Михайлова,Магдалена Момчилова,Аледа Ибрямова,Катрин Манзурска,Виктория Ганева и Симай Мехмед.В индивидуалната надпревара,в същата възрастова група,Виктория Ганева спечели бронзов медал."

Същевремнно във възрастова група 7-8 години клас Б,категория малка формация,на почетното първо място се качиха Мирай Сюлейман,Юзлем Кър и Стефани Петкова.Те заедно с Рая Ганчева и Весляй Яшар спечелиха сребърен медал при големите формации, каза оше Маринова и допълни, че още един бронзов медал завоюваха  и Александра Кьосеиванова,Рая Москова,Саре Ахмед,Кайра Мартинова и Надежда Керезова.

В по-горната възрастова група 9-11 години,с бронзов медал се окичи Никол Рашкова, заяви Маринова:

"При големите формации в същата възрастова група на първо място се класираха Виктория Костова,Ъшъл Мустафа,Никол Рашкова,Цветелина Чолакова,Инджиляй Ариф. На второ място са Илайда Хасан,Нели Георгиева,Дефне Фейзула,Ирен Хаджимехмедова,Ниса Зенгин."

Във възрастова група 12-14 години сребърен медал за Ивон Делчева,Златина Узунова,Нилсу Гази,Рая Тодорова и Хадисе Ахмед.
При 15-17 годишните Елица Тодорова си извоюва сребърния медал с перфектното си изпълнение. В клас С,възрастова група 9-11 години златото грабнаха Берен Мустафа и Симай Юксел.

Юни месец предстои и Национално състезание по спортна аеробика каза  Мартина Маринова.

Галерия

Радостина Лулова с отлично представяне на турнира "Арнолд" в Бирмингам

Радостина Лулова от Кърджали взе второ място на мъртва тяга и пето в общото класиране в състезанието по Екипировъчен силов трибой на турнира "Арнолд Класик", който се провежда в Бирмингам, Великобритания.  В движенията тя успя да запише постижения от 210 кг клек, 100 кг вдигане от лег и 202.5 кг мъртва тяга.  Радостина Лулова е единственият български..

публикувано на 24.09.22 в 14:29

Алейна Мехмед ще представя България на Европейското по бокс

Състезателката на кърджалийския клуб „Арда бокс“ Алейна Мехмед ще представи България на предстоящото Европейско първенство по бокс за юноши и девойки до 16 години в Монца, Италия, каза  личният й треньор Стоян Узунов.  Първенството започва на 26 септември и ще продължи до 5 октомври. Алейна Мехмед и Стоян Узунов ще пътуват с националния отбор на..

публикувано на 24.09.22 в 11:23

Талант на футболна академия „Арда 1924“ премина в Лудогорец

Един от големите таланти на ФК „Арда 1924″ Тимур Мустафа премина успешен пробен период в една от най-добрите школи в България и вече е в редиците на Лудогорец. Припомняме, че за последната година той заедно със своите съотборници спечелиха три от четирите турнира, в които участваха, като в единият от тях завършиха втори. На изпроводяк, капитанът на..

публикувано на 18.09.22 в 10:39

Арда ще играе срещу Лудогорец в мач от 11-ия кръг на efbet Лига

Тази вечер Арда ще играе срещу Лудогорец в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на "Хювефарма Арена" е от 19:45 ч. и ще бъде ръководен от Георги Димитров.Арда се представя на ниво от началото на сезона и записа 5 шампионатни победи в 10 мача. Кърджалийци ще направят всичко възможно да се възползват от своите шансове.

публикувано на 18.09.22 в 10:28
Трасетата на К3 Ултра се движат по граничната бразда на България и Гърция и предлагат на бегачите красиви гледки от Източните Родопи

К3 Утра е емоция и предизвикателство към себе си

Броени дни остават до маратона К3 Ултра, който е не само изпитание на духа и организма за всеки участник, но и докосване до красотата и магията на Източните Родопи. Маратонът ще се проведе на 17 септември, събота. Домакин на проявата е Община Златоград, а тази година за едно от трасетата домакинството се поделя и с Община Мадан. Тази година К3 Ултра..

публикувано на 14.09.22 в 13:55

Грациите от Кърджали със силно представяне на турнира в Сараево

На провелият се в столицата на Босна и Херцеговина Сараево 12-ти международен турнир RG „Sevala Mujic“ гимнастичките от хасковския клуб по художествена гимнастика „Аида“ с председател Яна Михайлова  представиха достойно България.   Момичетата от Кърджали, Хасково и Димитровград успяха сред силна конкуренция на представителки  от Израел,..

публикувано на 14.09.22 в 11:27

Майките-гимнастички от Кърджали взривиха публиката в Сараево

С безапелационна победа се завърна ансамбълът на майките на гимнастички от Кърджали от Международния турнир по художествена гимнастика, който се проведе в столицата на Босна и Херцеговина Сараево.  Те изиграха композиция по песента „Йовано, Йованке“. Публиката пя, плака и аплодира бурно затрогващото изпълнение. Съчетанието дотолкова се..

публикувано на 13.09.22 в 12:45