За 10-та поредна година най-старото светско училище в Източните Родопи - "Отец Паисий" в Кърджали отбелязаха Европейския ден на спорта в училище.
На събитието ще присъстваха много гости, сред които Златното момче на кърджалийския бокс - Ергюнал Сабри, Радостина Лулова - абсолютен шампион на България и национален рекордьор по силов трибой и други.
Акцент в тазгодишното събитие беше популяризирането на нетрадиционни спортове, които не се преподават в часовете по физическо възпитание и спорт.
Наред със спортните събития се проведе и разяснителна кампания за здравословното хранене.
Това каза за Радио Кърджали Антония Рангелова - един млад преподавател в училището и същевременно треньор по тенис на корт.
Според нея голямата мисия на учителите по физическо е да запалят искрата у своите ученици към спорта, така че и извън училище, те да търсят възможности за двигателна активност.
За жалост Кърджали е в топ 10 сред градовете на България с най-затлъстели младежи, посочи Рангелова.
Подробности – във звуковия файл:
Областната комисия по заетост към областната администрация в Смолян ще заседава на 14 февруари, за да се запознае с последния вариант на държавния план-прием след седми клас, предлаган за училищата в областта. Комисията ще трябва да реши дали план-приемът да се приеме или да бъде оставен да се разисква служебно в Министерството на образованието и..
94 процента от работещите в България не са доволни от размера на възнаграждението си. Това показва анкета на КТ "Подкрепа“ за заплащането на труда у нас. 91 на сто от запитаните посочват, че получават чист доход под 2 500 лева и само 8 на сто - над тази сума. От синдиката изчисляват, че делът на работещите бедни е 24%. Това са хората с доход под 1100..
В Общинския музей в Ардино се намира Постоянна експозиция, посветена на личността и творчеството на световноизвестния турски писател и поет Сабахатин Али. В експозицията са подбрани и представени семейни фотографии, негови книги в оригинал и в превод, както и възстановка на работния му кабинет в Анкара. Съществена част от експозицията е подарената..
Сеизмичната активност в района на гръцкия остров Санторини продължава. Превантивните мерки за жителите на няколко острова около епицентъра ще останат в сила поне още седмица. Училищата ще бъдат затворени до края на следващата седмица. Детският лагер на Община Атина приюти първите 45 жители на Санторини, които се евакуираха от острова и нямат подслон...
Министерството на околната среда и водите (МОСВ) ще сключи договори с седем ВиК оператора за ремонт на водопреносни мрежи на стойност около 800 милиона лева на 10 февруари. Става дума за оператори в София, Габрово, Плевен, Велико Търново, Хасково, Търговище и Добрич. Министър Манол Генов обясни, че средствата ще бъдат разпределени наравно - 50% за..
Възстановяване на средствата, заплащани за ползване на паркинг в Синя зона в Кърджали и наказание за служителите, отговорни за предложените текстове на наредбата за платено паркиране, които бяха отменени от съда, искат от „Продължаваме промяната“. Това казаха в ефира на Радио Кърджали Джевдет Мустафа, областен секретар и Дженгиз Ахмед, член на..
Народното събрание отхвърли предложението на "ДПС - Ново начало" за създаване на Временна комисия, която да разследване на дейността на фондациите на Джордж и Александър Сорос в България. Депутатите от "Възраждане" не участваха в гласуването. По време на дебата вносителите от "ДПС - Ново начало" размениха остри реплики с депутатите..
Кърджали 6600
бул. България 74
036 122 478