DJ Mr. Moon представя лейбъл с българска авторска музика

Снимка: личен архив

В музикалните среди Младен Димитров e познат като DJ Mr. Moon. Но докато стигне до този псевдоним, както и до появата си в дигиталното пространство, той извървява дълъг път. Роден в Пловдив, Младен от дете свири на пиано. Постъпва в музикалното училище с обой. Като повечето свои връстници, в тийнейджърските си години Младен свири в групи, слуша много музика. Това е и времето, в което пренася любовта си към ударните инструменти. С тях музикантът е приет и в АМТИИ в родния си град. Идеята му да стане Mr. Moon, идва от песен на „Джамирокуай” със същото заглавие. Така се утвърждава в музикалното пространство под този псевдоним. Това, което правя, е електронна музика – микс от най-различни стилове – разказва DJ Mr. Moon. – А всичко се случи преди години, когато интуитивно изпитах необходимост да композирам. Така започнах да търся начините да реализирам идеите си чисто технологически. В последно време се проявява все по-голям интерес към работата ми. Мисля, че съм ценен като професионалист, тъй като мога да правя няколко неща едновременно. Все пак съм музикант – успявам да синхронизирам в един сет компютри с ударни инструменти и синтезатор. Харесва ми това, което правя.

Младен Димитров има осъществени проекти и с Мирослав Турийски (пиано), Деси от „Phuture Shock“ (вокал), групите „Tri O Five“, „Mind Trips“, певиците Тони, Лили Иванова и още много други. Имам до момента повече от 50 авторски композиции и ремикси – добавя още. – Работя и с пловдивската формация „Free Style“. А с Любо Киров направихме песен, с която участвахме преди време на конкурса за българска поп песен „Златна пролет“ на БНР. За Лили Иванова също направих един ремикс. Но идеята за това не дойде от мен, а от нейния екип. Мисля, че на нея й хареса това, което направих. По принцип аз изработвам изцяло нова песен като използвам вокалите, които даден изпълнител ми изпраща. Но разбира се, има различни подходи на работа в тази професия. Мога да променя ритъма или хармонията на даден оригинал, или да напиша нов аранжимент. Когато изготвям проект, много държа да запазя моя стил и визия на работа. За мен това е правилния път, независимо че е по-труден. Важно е човек да запази лицето си, а не да слага маски от други хора, само защото ще се продаде по-лесно.

След години на продуциране, ремиксиране и съвместни проекти със световни имена, Mr. Moon представя свой специфичен звук, оригинални идеи и колаборации в създадения от него независим лейбъл за авторска музика. Моята идея за него не е от сега – продължава Младен Димитров. – В работата си съм издавал ремикси за много такива платформи. Колкото съм спечелил, толкова съм и изгубил, тъй като това е бизнес, в една крайна сметка. Когато човек е нов в този бранш, той първо мисли как да пробие и прави компромиси. Но в даден момент се запитва кой и как печели от неговия труд? Затова сега съм в момент, в който реших, че с информацията и със опита си, който имам, мога да съм полезен на мои колеги DJ. И този лейбъл „Mr. Moon Records“ е начинът по който го правя. Първите от тях, които вече имат заявени участия в него, са Artone (Живко Йорданов) и DJ Zimone. Искам да дам свобода на тези, които включват свои композиции на тази платформа. Тя е за издаване на музика в дигитален формат.

Mr. Moon иска чрез лейбъла си да вдъхне живот на съвременната музика, без значение дали е акустична или електронна. Но едно е сигурно – създава и предлага музика, направена с душа, която не е ограничена от темпо или жанр.

Младен Димитров усилено работи и върху издаването на албум. Една от песните, която ще намери място в него е Freakly – проект на Mr. Moon с певицата Маги Алексиева – Mey.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Петьо Костадинов: „Гайдата е непрекъсващ извор на идеи и на нови музикални открития“

Това също прилагам и в „Булгара“. В тази група се чувствам свободен когато свиря, заедно с колегите там много се забавляваме. Музиката на „Булгара“ е съчетание   на българския фолклор с рок, джаз и други стилове. Свирим предимно по клубове и на фестивали в България и Европа. През 2003-2004 г. имахме удоволствието да свирим заедно в зала..

публикувано на 13.12.18 в 11:36
Стойо Крушкин (вторият от ляво, седнал ) и неговият оркестър. Стилтън, Пенсилвания, САЩ, 1915 г.

Стойо Крушкин и неговият Bulgarian Balkan Band

Стойо Крушкин e сред първите български гвардейски музиканти след Освобождението. Известно е, че през 1878 г., скоро след възстановяването на Българската армия, е взето решение за създаване на военен духов оркестър. Правителството сключва договор с 20-ина чешки музиканти, които поставят началото. Крушкин е роден на 25 декември 1882 г. в село..

публикувано на 11.12.18 в 14:40

Да свириш с цигуларя Петър Делчев – неземно преживяване

Преди половин век българският цигулар Петър Делчев печели за втори път четвърта награда на престижния международен конкурс за цигулари „Николо Паганини“ в Генуа – Италия. Предишното отличие на същия конкурс е само година по-рано, когато Петър е на 17 г. и е необходимо специално разрешение, за да бъде допуснат до състезателните турове. Нека..

публикувано на 07.12.18 в 12:05

Много усмивки и празничен дух

За малките певци от Детски хор „Бодра песен“-Шумен декември е изпълнен със събития. Основан преди 55 години от проф. Венета Вичева, съставът е приел за своя рождена дата 5 декември. Тогава е първата репетиция, на която идват 110 деца. Денят винаги е повод за поклон пред делото на първия диригент, както и за весел детски празник. От 2011 г. на..

публикувано на 06.12.18 в 14:04
Награждаването на Майкъл Бътън, Йоан Димчовски и Самуел Соломон

Пъстра палитра от професионални срещи и конкурсни вълнения

Преди дни в Плевен завърши четвъртото издание на Международния фестивал на китарата. Основател и художествен директор е Николай Михайлов – млад преподавател по класическа китара, изпълнител, автор на филмова музика. Той е главният организатор, заедно със сдружение “Изкуството до мен” и читалище „ЛИК- 1959“. Събитието подкрепят и община Плевен,..

публикувано на 05.12.18 в 14:29

Богата история и многобройни изяви

Тази година женският народен хор „Елица“ отбелязва 30 години от основаването си. В своята богата история съставът е записал многобройни концерти и участия на различни фестивали. Има издадени два компактдиска, в процес на подготовка е следващият албум, който ще бъде записан през 2019 г. От две години диригент на „Елица“ е Димитър Стоянов,..

публикувано на 05.12.18 в 08:10

„Вайшнав Джан То“ обикаля света в почит към Махатма Ганди

Добър човек е този, който чувства болката на другите, помага на живеещите в бедност и не позволява гордостта да завладее съзнанието му… Езикът му никога няма да изрече лъжа… В неговото съзнание съжителстват всички религии… Това е част от българския текст на„Вайшнав Джан То“ – известен химн, написан през XV век от поета Нарсимха Мехта. В случая..

публикувано на 04.12.18 в 13:00