Circus – вторият солов албум на Мирослав Иванов

Снимка: miroslavivanov.com

Мирослав Иванов е музикант, доказал своя талант и като китарист, и като композитор през годините. Повечето меломани го свързват с формациите Infinity и Safo. Но Миро е свирил също с Дони и Момчил, Стефан Вълдобрев, Арабел Караян, Васил Найденов, Камелия Тодорова, Васил Петров, Динамит Брас Бенд, Д2, Ваня Щерева, Елица Тодорова и Стоян Янкулов, Митко Щерев, немската група DE PHAZZ и още много други.

Добива популярност с уменията си като инструменталист както на родна, така и на чужда сцена. Това е причина да замине преди няколко години за Дъблин. Там работи в звукозаписно студио повече от две години с групата Amoric,заедно издават албум. Следва клубна дейноств Лондон, а после Миро се завръща в България. Преди три години издаде първия си солов албум, озаглавен Directions. Сега китаристът зарадва феновете си с нов, който е нарекъл Circus.

В албума не всички композиции са мои авторски, има две и на контрабасиста Димитър Карамфилов, с който отдавна работим – разказва Мирослав Иванов. В Circus не съм само аз композитор, за разлика от дебютния ми солов албум Directions. Новият ми проект е по детски чист и наивен, с лесно запомнящи се мелодии. Спомних си вълненията ми като малък, когато за първи път ме заведоха на цирк. Тази емоция я пресъздадох в пиесите си. Затова и дадох това име на албума. Хора, които са го слушали, споделиха с мен, че това е „една щастлива музика“. В цирка има и не толкова смешни и весели моменти, затова и музиката е разгърната в доста широка палитра от настроения. Еклектиката е много важна за мен, т.е. стилове, които на пръв поглед нямат нищо общо помежду си, но аз се опитвам да ги съчетая. Това прави препратка и към първия ми албум.

Пиесите, с които басистът Димитър Карамфилов участва, са със заглавия Adrenaline X и Ecology.

В Circus Мирослав Иванов работи с Димитър Семов (барабани), Милен Кукошаров (клавишни), басистите Радослав Славчев и Евден Димитров, Росен Захариев – Роко (тромпет), Денис Попстоев (саксофон) и с още известни имена от родната сцена. Турнето, което последва след премиерата на албума, премина при много голям успех. Публиката на Пловдив, Бургас, Варна и Велико Търново прие с огромно вълнение музиката, изпълнена от Миро и неговите колеги. След лятото сме в очакване и на неговото продължение. Върху какво работи още талантливият китарист? Отговорът му:

Освен мои лични проекти, работя и в други като „Метаморфоза“ на Росен Захариев-Роко, чийто албум трябва да излезе през есента. „Фънкалеро“ – друг проект, който не е мой, а на пианиста Васил Спасов и работим върху издаването на втори албум. Saint Electrics е още един мой авторски проект в стил алтернативен рок, в който сме с Гриша Георгиев (вокали и бас) и Деян Драгиев (барабани). Заедно записахме албум и се надявам също и той да излезе през есента. Участвам още в албума на певицата Петя Данкова, който тя издаде преди броени дни. Така, че се очертава една албумна година.

Книжното тяло на Circus е много оригинално, създадено по идея на Полина Герасимова. Тя е направила цялата визия на албума, като се е погрижила и за 3D Mapping. Всичко това феновете на Мирослав Иванов видяха и чуха на промоцията на албума в столицата.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Петьо Костадинов: „Гайдата е непрекъсващ извор на идеи и на нови музикални открития“

Това също прилагам и в „Булгара“. В тази група се чувствам свободен когато свиря, заедно с колегите там много се забавляваме. Музиката на „Булгара“ е съчетание   на българския фолклор с рок, джаз и други стилове. Свирим предимно по клубове и на фестивали в България и Европа. През 2003-2004 г. имахме удоволствието да свирим заедно в зала..

публикувано на 13.12.18 в 11:36
Стойо Крушкин (вторият от ляво, седнал ) и неговият оркестър. Стилтън, Пенсилвания, САЩ, 1915 г.

Стойо Крушкин и неговият Bulgarian Balkan Band

Стойо Крушкин e сред първите български гвардейски музиканти след Освобождението. Известно е, че през 1878 г., скоро след възстановяването на Българската армия, е взето решение за създаване на военен духов оркестър. Правителството сключва договор с 20-ина чешки музиканти, които поставят началото. Крушкин е роден на 25 декември 1882 г. в село..

публикувано на 11.12.18 в 14:40

Да свириш с цигуларя Петър Делчев – неземно преживяване

Преди половин век българският цигулар Петър Делчев печели за втори път четвърта награда на престижния международен конкурс за цигулари „Николо Паганини“ в Генуа – Италия. Предишното отличие на същия конкурс е само година по-рано, когато Петър е на 17 г. и е необходимо специално разрешение, за да бъде допуснат до състезателните турове. Нека..

публикувано на 07.12.18 в 12:05

Много усмивки и празничен дух

За малките певци от Детски хор „Бодра песен“-Шумен декември е изпълнен със събития. Основан преди 55 години от проф. Венета Вичева, съставът е приел за своя рождена дата 5 декември. Тогава е първата репетиция, на която идват 110 деца. Денят винаги е повод за поклон пред делото на първия диригент, както и за весел детски празник. От 2011 г. на..

публикувано на 06.12.18 в 14:04
Награждаването на Майкъл Бътън, Йоан Димчовски и Самуел Соломон

Пъстра палитра от професионални срещи и конкурсни вълнения

Преди дни в Плевен завърши четвъртото издание на Международния фестивал на китарата. Основател и художествен директор е Николай Михайлов – млад преподавател по класическа китара, изпълнител, автор на филмова музика. Той е главният организатор, заедно със сдружение “Изкуството до мен” и читалище „ЛИК- 1959“. Събитието подкрепят и община Плевен,..

публикувано на 05.12.18 в 14:29

Богата история и многобройни изяви

Тази година женският народен хор „Елица“ отбелязва 30 години от основаването си. В своята богата история съставът е записал многобройни концерти и участия на различни фестивали. Има издадени два компактдиска, в процес на подготовка е следващият албум, който ще бъде записан през 2019 г. От две години диригент на „Елица“ е Димитър Стоянов,..

публикувано на 05.12.18 в 08:10

„Вайшнав Джан То“ обикаля света в почит към Махатма Ганди

Добър човек е този, който чувства болката на другите, помага на живеещите в бедност и не позволява гордостта да завладее съзнанието му… Езикът му никога няма да изрече лъжа… В неговото съзнание съжителстват всички религии… Това е част от българския текст на„Вайшнав Джан То“ – известен химн, написан през XV век от поета Нарсимха Мехта. В случая..

публикувано на 04.12.18 в 13:00