Ангел Караньотов - европейски шампион

Младият български пилот Ангел Караньотов, който кара с мотоциклет КТМ спечели европейската титла по супермото в клас S3. Въпреки че не взе участие в последното състезание за сезона в Салу, Испания, Караньотов запази 1-то си място в крайното класиране.

Ангел Караньотов взе 4 победи и 2 втори места в стартовете през сезона, които му бяха достатъчни за титлата в европейския шампионат. В крайното класиране Караньотов събра 283 точки, с 48 повече от прекия си конкурент за титлата Янина Вьортеле от Германия.

Титлата е първа за Ангел Караньотов и втора за българския мотоциклетен спорт през 2009 година. Само преди няколко месеца Иван Петров спечели европейското злато в друга дисциплина - мотокрос, клас 65 куб.см.

В отворения клас на европейския шампионат Росен Тончев също с КТМ завърши на 5-то място със 158 точки.

Освен индивидуалните си постижения, двамата български пилоти бяха и част от националния отбор, спечелил сребърните отличия в световната купа на нациите. Третият от тях - Александър Георгиев, тази година участва в световния индивидуален шампионат по супермото, където завърши на 16-то място в клас S2.