Ансамбълът ни в 5-ти многобоя, ще играят и в двата финала в Портимао

Ансамбълът ни в състав Цветелина Найденова, Християна Тодорова, Катрин Велкова, Михаела Маевска, Гергана Ташева и Таня Цекова се нареди на 5-то място в многобоя на световната купа по художествена гимнастика в Портимао /Португалия/. Българките получиха 4-та оценка за изпълнението си на 4 обръча и 6-та за съчетанието с 2 въжета и 3 ленти, с което намериха място и във финалите на отделните уреди.

Шампионки  станаха гимнастичките на Русия. "Сборная" приключиха надпреварата с първа оценка за композицията си на 5-ет обръча и трета за тази с 2 въжета и 3 ленти, където бяха изместени от петорките на Беларус и на Италия, съответно трети и втори в общото подреждане.

Четвърти завърши ансамбълът на Израел. Азребайджан, с наставник Марияна Василева е 6-ти, а тимовете на Франция и Гърция подготвяни от близначките Адриана и Камелия Дунавски са съответно 10 -ти и 11-ти.

Украйна, който на това състезание беше воден от световната шампионка Анна Бесонова зае предпоследната 14-та позиция.

По публикацията работи: Кръстина Иванова