Русия започна с победа финалите на Лигата - 3:1 срещу САЩ

Русия стартира с победа 3:1 гейма срещу САЩ на финалите на Световната лига в Гданск
Снимка: FIVB

Волейболистите на Русия започнаха с победа с 3:1 гейма (29:31, 25:16, 25:21, 25:22) срещу САЩ атаката на титлата от Световната лига тази година. В зала "Ерго Арена" между Гданск и Сопот пред полупразни трибуни двата отбора показаха силов волейбол, в който руснаците успяха да вземат аванс при началния удар и атаката.

Владимир Алекно започна с позната си шестица от мачовете в предварителната група - Гранкин, Михайлов, Мусерский, Волков, Хтей, Бирюков и либерото Соколов. Срещу тях Алан Книпе противопостави откритието си Торнтън, Стенли, Лий, Милар, Андерсон, Приди и либерото Ламбърн.

Първият гейм бе доста драматичен като американците успяха да го измъкнат след 31:29 точки с 2 аса на Ейвън Патак и отлични атаки през центъра на Дейвид Лий.

Във втория и третия гейм руснаците не оставиха никакъв шанс на противника и още в началото повеждаха с няколко точки разлика, които се запазиха до края и на двете части - 25:16 и 25:21.

В четвъртия гейм отборът на Русия отново поведе в резултата, но допусна изравняване при 15-та точка. Двата отбора заиграха точка за точка, като Алекно пусна в игра Степанян и Илиних, а Книпе реагира с пускането в игра на Патак.

Най-резултатен в мача бе диагоналът на руския тим Максим Михайлов с 29 точки, а капитанът на тима Тарас Хтей прибави 15. За американците с най-много точки завърши Матю Андерсън - 17, а звездата на тима Клейтън Стенли записа 15.

По публикацията работи: Светослав Костов - пратеник на БНР в Полша