Волейбол: Женският ни национален тим с бронз от Евролигата

Волейболистките ни спечелиха бронзовите медали в Европейската лига след победа над Чехия с 3:0 гейма
Снимка: cev.lu

Женският ни национален отбор по волейбол спечели бронзовите медали в Европейската лига този сезон след победа в мача за 3-то място над състава на Чехия с 3:0 гейма (25:21, 28:26, 25:23). Мачът бе общо 5-ти между двата тима този сезон в Лигата, тъй като двата тима бяха заедно в една предварителна група.

След равностойно начало чехкините поведоха с 5:3 и 8:5, а нашите успях ада изравнят при 10:10. Преднината на волейболистките ни стана 3 точки при 14:11, но последва ново равенство след 2 грешки на състезателките на Драгутин Балтич. България поведе с 21:19 след атака на Добриана Рабаджиева и ас на Страшимира Филипова, а след това затворихме гейма с разлика - 25:21.

Втората част също започна равностойно до 6:6, а нашите взеха лек аванс при първата техническа пауза. Нещата се обърнаха в полза на нашите съпернички при второто техническо - 16:15. Последва ново равенство при 20-та точка, след което настъпи и най-драматичния момент в мача - 22:20 за Чехия, равенство при 24:24, а след 5 поредни атаки на Страшимира Филипова, нашите взеха гейма с 28:26

Играта на двата тима не се промени и в последната част, въпреки че волейболистките ни имаха 4 точки аванс при 16:12. Разликата се запази до края на гейма и България успя да вземе гейма с 25:23, а с това и мача с 3:0 гейма.