Джокович мина през Цонга, чака Федерер

Новак Джокович имаше проблеми срещу Цонга само в първия сет по време на мача им от турнира в Рим

Носителят на трофея Новак Джокович победи Жо-Вилфрид Цонга със 7:5 и 6:1 и се класира на полуфиналите от турнира по тенис от сериите "Мастърс" в италианската столица Рим с награден фонд 2,95 милиона евро. Джокович оцеля в труден първи сет, в който размени по 2 пробива с французина. Той все пак спечели сета след двойна грешка в решаващия момент за Цонга, а след това преодоля неговата съпротива с лекота и се класира на полуфинал, където ще
срещне Роджър Федерер.

Швейцарецът не остави шансове на представителя на домакините Андреа Сепи за ужас на феновете по трибуните. Федерер надигра Сепи с 6:1 и 6:2 само за 53 минути, като спечели 14 от първите 15 точки в мача.

Петкратният шампион Рафаел Надал също се класира за полуфиналите на турнира, след като победи седмия в схемата Томаш Бердих от Чехия с 6:4 и 7:5. Испанецът проби в първия гейм и запази аванса си до края на сета, за да поведе в
резултата. Във втората част Бердих реализира първи пробив за 4:2, но до края Надал даде само още гейм на съперника си. Съперник на Надал на полуфиналите ще бъде неговият сънародник Давид Ферер.