Ван Перси се отпуши - вкара 3 на "Саутхемптън"

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Робин ван Перси отбеляза хеттрик и донесе даматична победа с 3:2 на "Манчестър Юнайтед" над "Саутхемптън" в мач номер 1000 на Алекс Фъргюсън като мениджър на английския футболен клуб.

"Саутхемптън" повеждаше на два пъти в резултата с хубави голове с глава на Рики Ламбърт и Морган Шнайдерлин, но две попадения на Робин ван Перси до 87-та минута изравниха резултата. Холандецът пропусна и дузпа при 1:2 в средата на второто полувреме, но се реваншира пред Фъргюсън и феновете на Юнайтед с победен гол във втората минута на добавеното време. Той се възползва от
центриране на резервата Нани и вкара с глава за крайното 3:2.

Победата изкачи "Юнайтед" на пето място в класирането и "червените дяволи" вече са само на точка от шампиона "Манчестър Сити". "Саутхемптън" пък е последен със загуби в първите си три мача за сезона.

В друг двубой от Премиършип "Нюкасъл" и "Астън Вила" завършиха наравно 1:1 на "Сейнт Джеймсис Парк". Гостите от Бирмингам поведоха в резултата в 22-та минута с гол на Киърън Кларк, но Хатем Бен Арфа изравни след час игра.