"Осасуна" се измъкна от зоната на изпадащите в Испания

Снимка: EPА/БГНЕС

"Осасуна" се измъкна от зоната на изпадащите след победа с 1:0 у дома срещу "Райо Валекано" в испанското футболно първенство. Единственият гол на двубоя в Памплона падна още в шестата минута, когато Кике Сола се разписа с удар с левия крак след асистенция на Алваро Седухо. Сола и Седухо бяха принудени да напуснат терена заради различни контузии и това позволи на гостите да доминират през втората част. Вратарят на домакините Андрес се отличи с няколко добри спасявания, а изравнителен гол на Лео Баптистао беше отменен заради засада.

След тази загуба "Райо Валекано" е на осмо място в "Примера дивисион", докато "Осасуна" е на 16-а позиция.

По-късно днес лидерът в класирането "Барселона" играе у дома с "Атлетик" Билбао, докато на шампиона "Реал" Мадрид предстои градско дерби с "Атлетико".