"Олимпик" Марсилия се изравни с "Пари Сен Жермен" и "Олимпик" Лион

Олимпик (Марсилия) победи с 1:0 сент Етиен в последния мач за годината в Лига 1.

Домакините на "Стад Велодром" взеха трите точки с попадение на Андре Аю в 45-ата минута и така се изравниха с лидерите в класирането Пари Сен Жермен и Лион.

През първата част марсилци стояха по-добре на терена и заслужено стигнаха до откриване на резултата. В 45-ата минута Фани напредна по крилото и центрира в пеналта, където Аю с глава засече топката в мрежата за 1:0. След това обаче домакините имаха доста проблеми през второто полувреме и могат да бъдат щастливи, че не допуснаха гол в своята врата, а и вратарят Манданда имаше няколко решителни намеси.

В крайна сметка обаче Олимпик взе своето и вече има актив от 38 точки, като се намира на 3-ото място само заради по-лошата си голова разлика от ПСЖ и Лион. Сент Етиен пък остава на 10-ото място с 27 точки в актива си.