Балотели се завърна с два гола в Италия

Марио Балотели вкара два гола при дебюта си и донесе победата на Милан с 2:1 над гостуващия Удинезе в последен мач от 23-ия кръг на италианското футболно първенство.

С петия си пореден домакински успех в калчото възпитаниците на Масимилиано Алегри събраха 40 точки и се изкачиха на четвъртото място в класирането.

Лидер е Ювентус с 52 точки, пред Наполи с 49 точки и Лацио с 43 точки.

Балотели откри резултата в 25-ата минута за Милан, само три дни след като премина на "Джузепе Меаца" от английския шампион Манчестър Сити.

Той се появи в стартовия състав в последния момент, след като замени получилия травма на загрявката Джанпаоло Пацини.

Домакините имаха превъзходство преди почивката, но в началото на втората част Удинезе стигна до изравняване с едно от малкото си положения. В 55-ата минута Джанпиеро Пинци вкара след подаване в пеналта на Луис Муриел.

Двубоят вървеше към равенство, когато във втората минута на добавеното време главният арбитър Паоло Валери отсъди скандална дузпа на домакините след чист шпагат в пеналта на Тома Юрто срещу Ел Шаарауи.

Балотели застана зад бялата точка и хладнокръвно реализира за крайното 2:1.