"Олимпик" Марсилия се отдалечи от титлата във Франция

"Лил" и "Олимпик" /Марсилия/ завършиха 0:0, в среща от 32-рия кръг във Франция, което приближи "Пари Сен Жермен" до шампионската титла.

"Пари Сен Жермен" победи "Троа" като гост с 1:0 с гол на Блез Матюиди и е начело във временното класиране с 67 точки, с 9 точки повече от "Олимпик" /Марсилия/. Марсилци са на второ място във временното класиране с 58 точки, следвани от "Олимпик" /Лион/ - 56 точки.

"Олимпик" /Лион/ прекъсна серията от слаби резултати, побеждавайки с 3:1 намиращия се в средата на таблицата отбор на Тулуза. Домакините от Лион откриха резултата още в 8-ата минута с гол на Клеман Грение, който се възползва от добро центриране на Александре Лакадзете. В 28-ата минута обаче Тулуза изравни с гол на Висам Бен Йедер. През второто полувреме с гол с глава на Бакари Коне в 49-ата минута домакините поведоха, а в 63-тата минута Бафетимби Гомис отбеляза трети гол и на практика реши мача за радост на 34 678 зрители по трибуните на стадиона в Лион.