от 12.00 часа

Станимир Стоилов победи Христо Стоичков или "Ботев" (Пловдив) - "Литекс" – 1:0

Снимка: sportal

Ботев (Пловдив) победи “Литекс с 1:0 в мача от 24-и кръг на „А” футболната ни  група. Попадението за домакините реазлизира Иван Цветков в 57-ата минута.

Мачът се игра пред около 13 000 зрители на Ботев и един на гостите. Бултрасите изразиха уважението си към колегата от противниковата „агитка” и го аплодираха. Той също отвърна с ръкопляскане.

След успеха Ботев измести ЦСКA от третото място и е с актив от 50 точки, а Литекс е пети с 43 точки.

След двубоя треньорът на „Ботев” (Пловдив) Станимир Стоилов бе доволен от важната победа.

Имахме доста силни минути в началото. Играхме на гребена на вълната в първите 30-35 минути. Това беше едно от първите дербита, които ни предстоят. Далеч съм от мисълта да кажа, че сме играли блестящо. Важното е момчетата да се раздават и да радват публиката.

Наставникът на „Литекс” Христо Стоичков не остана доволен от третата поредна загуба на неговия тим.

Загубихме от детинска груба грешка. Нали знаете какво става, когато тръгнеш с деца на баня. Не мога да бъда доволен, защото загубихме. Но трябва да дадем път на младите. За жалост през последните три мача не намерихме правилния път. Явно не са готови за цикъл сряда-събота, идва им малко повече, коментира Стоичков.