Диа Евтимова на финал в Съединените щати

Снимка: Архив

Диа Евтимова се класира за финала на силния турнир на ITF на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд 50 хиляди долара.

26-годишната Евтимова победи поставената под номер 7 представителка на домакините Алисън Риске с 3:6, 7:6(6), 6:1.

Българката започна колебливо двубоя и допусна ранно изоставане от 1:4, което се оказа решаващо за успеха на Риске в първия сет.

Втората част беше изключително оспорвана и се стигна до тайбрек, в който Евтимова спечели последните две разигравания, за да изравни резултата след 8:6 точки.

В решаващия трети сет българката изцяло доминираше като даде само още един гейм на съперничката си.

Така Евтимова заработи 50 точки за класацията на УТА и 4053 долара, а в спора за титлата тя ще се изправи срещу Петра Рампре (Словения).

Българката търси седма титла в турнирите на ITF и първа от средата на септември 2011 година, когато триумфира на турнир в Загреб с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство.