Отборът на България победи Франция в Световната лига

Пред около 3500 зрители в зала "Лаксон" в Монтебелиар България победи Франция с 3:2 на старта на световната лига по волейбол в мач, продължил 2 часа и 30 минути.

Възпитаниците на старши треньора Камило Плачи започнаха добре мача, бързо поведоха с 3:0 с два отлични блока на Цветан Соколов и Виктор Йосифов. В първия гейм превъзходството на българските волейболисти бе подчертано и само веднъж се стигна до изравняване /7:7/.

"Петлите" реагираха и през втория и третия гейм превъзхождаха, най-вече след отличната игра на Мори Сидибе и Ърлвин Нгапет.

Франция поведе още в началото на четвртия гейм с 4:1, но тук последваха страхотни атаки на Цветан Соколов и Тодор Алексиев и българските волейболисти спечелиха гейма и се стигна до тайбрек,в който демонстрираха зрялост, хладнокръвие и класа и спечелиха тайбрека, а с това и мача с 3:2.

Франция - България - 2:3 /21:25, 25:14, 25:21, 22:25, 11:15/

С най-голям принос за успеха на българския национален отбор са Цветан Соколов, отбелязал 26 точки, Тодор Алексиев - 20 точки, и Виктор Йосифов - 7 точки.

Състави:

Франция: Бенжамен Тонюти, Мори Сидибе, Ървин Нгапет, Гийом Кеск, Жерал Арди-Десурс, Кевин Льо Ру - Женя Гребенников-либеро /Жюлиен Линел, Рафаел Редвиц, Мариен Моро, Никола Льо Гоф/

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Мартин Божилов-либеро /Николай Пенчев, Стоян Самунев/