от 12.00 часа

Равенство между "Монпелие" и ПСЖ на старта във Франция

Шампионите от последните два сезона - Монпелие и Пари Сен Жермен, завършиха наравно 1:1 на старта на новия сезон във френското първенство.

ПСЖ не започна по най-убедителния начин защитата на титлата си от миналия сезон, като се добра до точката след изравнителен гол на защитника Максуел в 60-а минута след асистенция на Златан Ибрахимович.

Преди това шампионът за 2012 година Монпелие поведе след попадение на Реми Кабела в 10-а минута.

Парижани не успя да стигнат до победата, макар че последните 20-ина минути играха с човек повече след червен картон на Абделхамид Ел Каутари от Монпелие. Дори влизането на струващия 64 милиона евро нападател Едисон Кавани в последните 20 минути не помогна на ПСЖ да измъкне победата.

Мачът бе официален дебют за новия старши треньор на Пари Сен Жермен Лоран Блан.