Волейболистите ни с победа и над Дания в Словения

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Мъжкият ни национален отбор записа втора победа на международния приятелски турнир в словенския град Хоче. Възпитаниците на Камило Плачи се наложиха категорично над единия от домакините на предстоящото Европейско първенство - Дания, с 3:0 гейма, в отделните части  25:17, 25:16, 25:17 точки.

Цветан Соколов отново стана най-резултатен с 14 точки, а Валентин Братоев се отчете с 11 точки. За датчаните Мадс Дитлевсен реализира скромните 8 точки.

По този начин българите завършиха втори на турнира с 6 точки след 2 победи и 1 загуба, след като по-рано днес домакините от Словения надиграха Канада с 3:1 гейма - 18:25, 25:13, 25:14, 25:20 точки.

Утре вечер тимът ни се прибира в България и в понеделник ще има почивен ден. Следващият уикенд участва в приятелски срещи срещу настоящия европейски шампион Сърбия в зала "Христо Ботев" в София.