"Атлетико" Мадрид излезе начело в испанското първенство

Атлетико Мадрид постигна обрат и спечели с 3:2 у дома срещу Леванте в испанското първенство.

Във втората минута гостите поведоха чрез Андреас Иваншиц, който влезе в наказателното поле и с диагонален удар не остави шанс на вратаря Тибо Куртоа.

В 30-ата минута Диего Годин изравни с хубав удар с глава от наказателното поле.

Две минути след почивката Габи Фернандес центрира от фаул и Диего Коща отблизо даде аванс в полза на столичани.

В 57-ата минута Педро Риос възстанови равенството след самостоятелен пробив.

Отново бразилецът Коща беше точен за Атлетико, този път от дузпа, с което донесе успеха на отбора 13 минути преди края на редовното време. Това е 19-и гол за него през сезона.

Победата изкачи "дюшекчиите" на първо място във временното класиране с актив от 46 точки. Шампионът Барселона има три точкипо-малко, но по-късно днес гостува на Хетафе.

Намиращият се на трето място Реал Мадрид изостава с осем точки от Атлетико и в късния неделен мач ще играе навън срещу Валенсия.

В друга среща от 17-ия кръг в испанското първенство Реал Сосиедад победи с 3:1 като гост Гранада и се изкачи до пето място в Примера дивисион.