"Валенсия" "разкри" звездите на "Барселона"

"Валенсия" победи "Барселона" като гост с 3:2 въпреки грубостите на Жорди Алба и Хавиер Масчерано

"Барселона" претърпя първо домакинско поражение в Примера дивисион през този сезон, след като отстъпи с 2:3 пред "Валенсия". вкара първия си гол от 16-и януари насам, когато се разписа срещу "Леванте" два пъти за Купата на Краля. В първенството пък последното му попадение срещу "Севиля" на 14-и септември. След този резултат каталунците остават с 54 точки, но могат да бъдат задминати от "Атлетико" Мадрид, който има също толкова
и му предстои домакинство на "Реал" Сосиедад. "Реал" Мадрид е на 3-то място с 53. Гостите от Валенсия пък събраха 28 точки и се изкачиха на
8-та позиция.

Решението на ръководството на каталунците да не привличат нов защитник през януари явно ще се окаже грешно, след като отбраната през цялото време изглеждаше доста несигурна. Въпреки че още в 8-та минута чрез Алексис Санчес шампионите излязоха напред в резултата, каталунците изглеждаха все така летаргични като поведение на терена. Минута преди края на първото полувреме Дани Парехо изравни, а само три след началото на втората част Пабло Пиати изпревари Жерард Пике при центриране от дясно и наказа втора поредна грешка на Виктор Валдес по отношение на позиционирането.

В 54-ата минута съдията Педро Перес Монтеро отсъди доста спорна дузпа, след като топката удари Рикардо Коща по рамото след опит за пас на Педро Родригес в наказателното поле. Лео Меси се разписа за 2:2, но 5 след това Барселона отново изоставаше. Пако Алкасер се разписа за 2:3 след подаване на Софиян Фегули в наказателното поле. 7 минути преди края на срещата Меси можеше да осигури поне точка, но ударът му от малкото
наказателно поле излезе в аут. В този момент "Барселона" вече беше останала с 10 човека на терена заради втория жълт картон на левия бранител Жорди Алба.