ФК "Монтана" остава в елита

Монтана си осигури място в елита и догодина. Това стана, след като момчетата на треньора Атанас Атанасов- Орела се наложиха с 2:1 при гостуването си на "Видима-Раковски" Севлиево. Мирослав Антонов и Мартин Сечков донесоха трите точки за Монтана в срещата от 25-ия кръг.

Домакините първи получиха възможност да открият резултата, но в 13-та минута Христин Кожухаров не успя да засече точно с глава от изгодна позиция след добро центриране от дясно на Ангел Русев. Играта продължи равностойно, но Монтана успя да поведе в 26-та минута, когато Мирослав Антонов- Чилика получи пас от ляво на Виктор Дениран и с глава между двама бранители прати топката в мрежата на Ивайло Василев. До почивката "Видима" на два пъти имаше шанс да изравни, но... Първо в 32-та минута Русев стреля от 20 метра, но Ивайло Яначков с плонж изби. Пет минути преди почивката Цветомир Панов центрира от дясно към непокрития Ахмед Хикмет на далечната греда, но резервата не успя да нанесе добър удар от ъгъла на малкото наказателно поле и Яначков блокира. Видима започна по-добре и след почивката. В 48-та минута Русев беше изведен сам срещу вратаря, но от точката на дузпата стреля слабо и Яначков улови. Две минути по-късно Русев получи пас в дъгата пред наказателното поле и изведе в ляво в пеналта Руслан Иванов, който с хубав удар по диагонала от десетина метра прати топката в мрежата на Монтана за 1:1. В 68-ата минута резервата на "Монтана" Борислав Борисов центрира от ляво и Димитър Кр. Илиев засече с глава, но Василев изби. От последвалия корнер от дясно вратарят на "Видима" увисна и непокритият на задната греда Мартин Сечков отблизо засече с глава за 2:1 за Монтана.

"Цел оставане вече няма", сподели треньорът на Монтана Атанас Атанасов.
По публикацията работи: Любо Андреев