Монтанските баскетболистки победиха "Рилски спортист"

Баскетболистките на Монтана стартираха с победа в първенството на Националната лига при жените. В зала „Младост” момичетата на треньора Славко Димитров се наложиха със 72:65 точки над младия тим на Рилски спортист /Самоков/. „Скиорките” в този мач бяха водени от бившия наставник на Монтана Иван Лепичев, тъй като Красимира Банова имаше лични ангажименти.

Гостенките поведоха с 0:5. Монтанчанки се върнаха в мача и с тройка на Симеонова стана 6:5. До края на първата четвърт Рилски спортист водеше и след първите 10 минути резултатът бе 23:18 за тях. Малко след подновяването на играта гостенките направиха и най-голямата разлика в мача в своя полза 9 точки – 27:18. Късата скамейка не позволи на Димитров да прави смени. Единствено в игра се появи Камелия Михалкова. Надя Симеонова получи контузия в бедрото на левия крак и повече не влезе в игра. След две точно изпълнени нарушения на Михалкова Монтана изравни 36:36. На почивката преднината на домакинките бе от две точки – 38:36. След паузата баскетболистките на Монтана започнаха да трупат аванс и той достигна 8 точки – 53:45, в 28-та минута. В игра влезе Милена Томова, която помогна на съотборничките си. Интригата се запази до края на мача, като 5 минути преди края резултата стана равен 59:59. В крайна сметка Монтана победи със 72:65 точки. Радостина Славова бе най-резултатна за победителките с 18 точки, 12 добави Петрова. За Рилски спортист 20 точки вкара Ан Фарел.

За Монтана играха: Симеонова 15, Славова 18, Нешева 11, Петрова 12, Костава 3 /Михалкова 11, Томова 7/

По публикацията работи: Любо Андреев