Три медала за Видин от Световното първенство по самбо

Състезателката на видинския клуб по самбо и джудо Тамара Панталеева завоюва днес бронзов медал в последния ден от Световното първенство по самбо за младежи и девойки до 18 и до 20 години, което се проведе в зала "Арена Армеец" в София. В категория до 60 килограма, късметът подмина Тамара, тъй като тя се озова в една група с румънската състезателка, която победи на финала на Европейското първенство тази година, за съжаление сега отстъпи с минималните 4:3 точки, съобщиха от ръководството на видинския клуб. Частична утеха за нея бе победата срещу състезателката от Русия в борбата за третото място.

Така видинският отбор приключи своето участие с един златен, два бронзови медала едно пето и едно девето място. Вчера Ивелина Емилова спечели бронз в категория до 48кг. Другите двама видински състезатели Пламен Рангелов до 52 кг. и Малин Малинов 65кг. се класираха съответно пети и девети. Припомняме, че в първия ден на световното първенство, Цветелина Цветанова стана световен шампион в категория до 40 кг..

По публикацията работи: Цветомир Цветанов