Монтана завърши 1:1 с шампиона на Македония

Футболистите на Монтана направиха 1:1 с шампиона на Македония Вардар /Скопие/. Това бе четвъртата проверка за момчетата на треньора Атанас Джамбазки на лагера в Анталия, и второ равенство след 0:0 с Торпедо /Москва/.

И двата гола паднаха от дузпи. В 18-та минута Монтана получи правото да изпълни най-тежкото наказание във футбола. От бялата точка обаче пропусна Влади Златинов. 10 минути по-късно съдията отново даде дузпа за монтанци. Този път Венци Иванов бе точен за 1:0. До почивката Монтана и Вардар направиха пропуски, но до нов гол не се стигна. Такъв падна в 67-та минута във вратата на монтанци, като Вардар го отбеляза от 11-метров наказателен удар. В самия край на срещата Милен Лахчев се разписа във врата на македонците, но попадението бе отменено. Заради разтежения Джамбазки даде почивка на вратаря Веселин Цветковски и халфа Илиян Илиев.

Срещу Вардар Монтана игра в състав: Хр. Иванов, Дечев, Ковачев, Михов, Личков, Д. Илиев, Костадинов, Младенов, В. Иванов, Златинов, Мирасема
/Сендо, Брахими, Сечков, Мичев, Тодоров, Шоколаров, Чепилов, Пашов, Станев, Гайтанов/.
Утре- 15 февруари, от 15 часа в Турция Монтана играе приятелски мач с румънския Виторул /Костанца/.
По публикацията работи: Любо Андреев