"Монтана 2003" спечели бронза в НБЛ при жените

"Монтана 2003" е носителят на бронзовите медали в женското първенство. Тимът от Северозапада стигна до отличие във втори пореден сезон, след като надигра за втори път "Хасково 2012", този път като гост със 74:56. Така монтанки спечелиха серията с 2:0 и се връщат у дома с медал. За "Хасково" пък остава утехата, че изигра силна полуфинална серия срещу "Нефтохимик 2010" и че в дебютния си сезон влезе в четворката на шампионата.

"Монтана" тръгна ударно със силна защита в първата част и взе добър аванс. В последните пет минути нашите направиха серия от 11:0 и така дръпнаха с 12 точки. От този момент до края монтанки не изпуснаха контрола над мача, а в третата част поведоха с още повече и си осигуриха успеха.

Основната разлика между двата тима бе в процента успеваемост в стрелбата. Домакините отчетоха 19 попадения от 66 стрелби- което прави едва 29% успеваемост, докато монтанки завършиха с 28 точни от 62 стрелби, или с 45% успеваемост в стрелбата. Силно за победителките игра Милена Томова, която завърши с 31 точки и 9 борби, а по 11 точки отбелязаха Катя Кордова и Олена Самбурска.

За домакините Зорница Найденова направи дабъл дабъл след 21 точки и 10 борби, а Алма Ковачевич добави 11 точки.
По публикацията работи: Любо Андреев