Момичетата на "Слава 83"- отборен първенец на България

Слава 83 /Монтана/ стана отборен първенец на България по джудо при момичетата и зае трето място при девойките младша възраст.
Държавното отборно първенство се проведе в залата на ЦСКА в София.

Момичетата на "Слава 83" нямаха конкуренция и заслужено станаха шампиони на страната при 12-годишните. Първото място в отборната надпревара донесоха: Теодора Янева /32/, Надя Илиева /36/, Дебора Георгиева /44/, капитанката Здравка Танова /48/, Памела Симеонова /52/, Мариела Емилова /57/, Цветелина Илиева /+57/, Биляна Радева /+57/.

Девойките младша възраст на треньора Ташко Танов останаха с бронзовите медали. Загуба в последната среща ги остави трети. Бронзовите медали за "Слава 83" спечелиха: Нина Илиева /44/, Петя Петева /48/, Кремена Христова /52/, Ралица Цветанова /57/, Глория Манчева /63/, Никол Евгениева /+63/. На пето място в отборната надпреварата останаха три гарнитури на "Слава 83" - юношите младша възраст, девойките и юношите старша възраст.

"Благодарение на община Монтана и кмета Златко Живков успяхме да участваме в състезанията. Децата се справиха и заслужено спечелиха медали", сподели треньорът им Ташко Танов. В крайното генералното класиране за сезона от 85 отбора "Слава 83" /Монтана/ заема трето място след ЦСКА и Сливен.

За спортно- състезателната година по джудо и самбо "Слава 83" завърши с 23 медала. Всички отбори от деца до старша възраст са в петицата.
"Това е атестат за работата на всички - състезатели и треньори в Слава 83. Един добър старт на тържеството по повод 30 годишнината на клуба", каза още Ташко Танов. Слава 83 ще отбележи юбилея тази събота с международен турнир.
По публикацията работи: Любо Андреев