от 18.00 часа

Треньорът на Монтана Николай Митов: "Важното е да играем добре в първенството"

Снимка: Любо Андреев: Архив

Монтана загуби с 0:3 контролната среща от елитния Славия. Мачът се игра в Сандански, където "белите" са на подготовка. Фернадо да Силва откри резултата за Славия в 6-та минута. С плътен удар бразилецът не остави никакви шансове на вратаря Христо Иванов. Четири минути по-късно защитникът Деян Молдованов си отбеляза нелеп автогол. В 31-та от непосредствена близост Атанас Курдов се разписа за 3:0. Фернадо да Салва и Галин Иванов пропиляха шансовете си за нов гол на Славия. За Монтана пропуски направиха капитанът Венци Иванов и Благой Наков.

До почивката за Монтана играха: вратаря Хр.Иванов, Дяков, Митов, Мурадов, Молдованов, Илиев, Киров, Мичев, В.Иванов, Ангелов, Наков. През втората част влязоха вратарите Стоян Васев и Ивайло Василев, и полевите играчи Здравков, Гочев, Мартин Василев, Тодоров, Мечечиев, Дяков, Ивелинов Иванов, Лазаров и Тонев. Контролата за Монтана пропуснаха Николай Николов, Байрев, Георгиев, Мицански, Костадинов, Почански. Това бе първата проверка за Монтана. До този момент монтанци бяха на лагер в Петрич.

Наставникът на Монтана Николай Митов не отдаде голямо значение на загубата. "Няма значение при какъв резултат е завършил мача. Важното е в първенството да играем добре. В играта си личеше умората от тежките тренировки по време на лагера в Петрич", сподели Митов. От днес подновяват занимания у дома. На 31 януари приемат Спартак /Плевен/ в приятелски мач.

По публикацията работи: Любо Андреев