Цветана Пиронкова отстрани и Сорана Кърстя на турнира в Маями

Цветана Пиронкова
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Цветана Пиронкова надигра румънката Сорана Кърстя с 6:3 и 6:3 и се класира за пръв път в кариерата си за третия кръг на тенис турнира в Маями с награден фонд над 5 милиона щатски долара.

В следващия кръг българската тенисистка ще срещне Анджелик Кербер, а до момента Пиронкова спечели 27 685 долара от наградния фонд и 65 точки за световната ранглиста. С 16-та си победа от началото на годината пловдивчанката дори има възможност да се завърне сред първите 40 в света.

Двубоят започна с ранен пробив за Кърстя, който се оказа и единствен за нея в мача. Още в следващия гейм Пиронкова спечели подаването на своята противничка и изравни резултата. До края на първата част нашата тенисистка постигна нов пробив, който беше достатъчен за нея да спечели с 6:3. Вторият сет стартира също с ранен пробив - този път в полза на Пиронкова. След това тя не допусна изненада при свой начален удар, спасявайки дори и точка за пробив в осмия гейм.