Волейболистите ни с втора загуба в Световната лига

Снимка: Sportal.bg

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа втора загуба в Световната лига. Възпитаниците на Камило Плачи допуснаха обрат и втората среща срещу САЩ. Пред  над 5 000 зрители в зала „Конгресна” на ДКС във Варна Цветан Соколов и компания отстъпиха с 1:3 гейма, в отделните части 25:19, 22:25, 25:27, 17:25 точки. Вчера нашите поведоха с 2:0 гейма срещу САЩ, но допуснаха обрат до 2:3.

Цветан Соколов бе най-резултатен за България с 15, а Тодор Скримов добави още 10. За САЩ Мат Андерсън реализира 20 точки, а Уилям Приди добави 13 точки .

След срещата италианският селекционер на България Камило Плачи заяви:

САЩ играха по-добре в атака и на сервис от нас. Знаех, че втория мач ще бъде още по-труден отколкото първия. Ключовият момент в тази среща, очевидно беше третия гейм. Можехме да спечелим, но това не се случи за съжаление. Сега вече знаем слабостите си и имаме две седмици, за да ги отстраним. САЩ бяха по-добре организирани в защита, както е било винаги и преди. Вчера играхме добре в тази фаза на играта, но днес отборът беше уморен и краката не ги слушаха.

В следващите два мача България посреща Сърбия на 7 и 8 юни в "Арена Армеец" в София.