от 12.00 часа

Дейвид Хъдълстон защити 12-ото си място в многобоя при юношите на Европейското в София

Снимка: Бончук Андонов

Дейвид Хъдълстоун зае 12-о място в многобоя при юношите на Европейското първенство по спортна гимнастика в "Арена Армеец" в София. 13-годишният ни талант събра сбор от 80.689 точки. Най-силната му оценка беше на успоредка - 14.066 точки. Той има 13.466 точки на кон с гривни, 13.333 точки на висилка, 13.325 на земя, 13.233 на халки и 13.266 точки на прескок.

Двама представители на Великобритания спечелиха отличия при юношите. Европейски шампион стана Нил Уилсън със сбор от 84.646 точки. Втори е Валентин Стариков (Русия) с 83.540 точки, а трети - Брин Бевън (Великобритания) с 82.932 точки.

Възпитаникът на Дамян Игнатов ще се бори за отличията в два от финалите на отделните уреди - кон с гривни и успоредка.