"Атлетико" Мадрид надигра "Кордоба" в зрелищен мач

"Атлетико" Мадрид-"Кордоба"

"Атлетико" (Мадрид) се придвижи на 2-о място в класирането след победа с 4:2 над "Кордоба" в мач от 10-ия кръг на футболното първенство в Испания. "Реал" (Мадрид) е начело в класирането с 24 точки, пред "Атлетико" с 23, "Барселона" и "Севиля" с по 22. Френският нападател Антоан Грисман вкара два гола за успеха на домакините, които са първите му попадения в първенството след трансфера му през лятото. Марко Манджукич и Раул Гарсия добавиха другите два гола, а за гостите също два пъти се разписа Набил Гилас.

Гостите стартираха смело срещу шампионите, но в крайна сметка си остават единствени в Примера без победа вече 10 кръга. След изравняването за 1:1 обаче нещата си дойдоха по местата, а "Атлетико" увеличи серията си на 25 домакински мача без поражение. Грисман вкара първото попадение с рикошет в крака на защитник, след като получи топката при центриране от корнер две минути преди края на първото полувреме. Той направи 2:1 в 58-ата минута изпращайки топката близо до страничната греда с рязък удар с глава, засичайки центриране на Хуанфран Торес. Марио Манджукич и Раул Гарсия също вкараха с глави в 62-ата и в 80-ата минута.