"Реал" Мадрид с 20-а поредна победа

"Реал" Мадрид записа 20-ата си поредна победа във всички турнири след 4:1 срещу "Алмерия"
Снимка: sportal.bg

Лидерът в испанското футболно първенство "Реал" Мадрид записа 20-ата си поредна победа във всички турнири, след като победи като гост "Алмерия" с 4:1 в мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Европейските клубни шампиони могат да увеличат серията си до края на годината, защото им предстои участие в световното клубно първенство в Мароко. Точни за гостите бяха Иско, Гарейт Бейл и Кристиано Роналдо на 2 пъти, а за домакините се разписа Хосе Рабаско-Верса.

Иско вкара първия гол в 34-тата минута, след като овладя центриране в наказателното поле, финтира бранител на "Алмерия" и със силен удар от границата на наказателното поле вкара във вратата на домакините. Пет минути преди края на първата част "Алмерия" изравни чрез Хосе Рабаско-Верса, който разстреля Икер Касияс с удар от далечно разстояние. Играчите на Карло Анчелоти веднага реагираха и бързо си върнаха гола аванс - Гарет Бейл бе точен 2 минути преди почивката.

През втората част двата отбора заложиха повече на атаката и домакините стигнаха до дузпа, с която можеха да изравнят - зад топката застана голмайсторът Рабаско-Верса, но Касияс отрази удара. Футболистите на "Реал" си осигуриха победата чрез трети гол след бърза контраатака 10 минути преди края, която бе започната от Бейл и завършена от Кристиано Роналдо. 2 минути преди края на двубоя Роналдо вкара втория си гол в мача и оформи крайния резултат.