Франция, Германия, Полша и Дания ще играят в четвъртфиналите на световното първенство в Катар

Франция,Германия,Полша и Дания ще играят в четвъртфиналите на световното първенство в Катар

Франция се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по хандбал за мъже в Доха (Катар). Възпитаниците на Клод Онеста нямаха особени проблеми срещу панамериканския първенец Аржентина и постигнаха убедителен успех с 33:20 гола. Най-резултатен за олимпийските шампиони беше Валентен Порт. На четвъртфиналите четирикратните световни шампиони ще срещнат Словения.

Дания също продължава напред след победа над 30:25 гола над Исландия. С шест попадения за победителите се отличи Расмус Лауге Шмид. Следващият съперник на европейските вицешампиони ще бъде защитаващият титлата си тим на Испания.

Трикратният световен първенец Германия се наложи над Египет с 23:16 гола и на четвъртфиналите ще играе срещу домакина Катар. Уве Геншаймер беше най-резултатен на успеха на Бундестима с 6 гола.

Полша надигра Швеция с 24:20 гола и за място на полуфиналите ще се изправи срещу двукратния олимпийски шампион от Атланта 1996 и Атина 2004 и бронзов медалист от последното световно първенство Хърватия.

Резултати от последните осминафинални срещи от световното първенство по хандбал за мъже:

Германия - Египет  - 23:16 гола

Полша - Швеция  - 24:20 гола

Исландия - Дания  - 25:30 гола

Франция - Аржентина  - 33:20 гола