ЦСКА приключи контролите в Турция със загуба

Футболистите на ЦСКА загубиха с 1:2 от норвежкия "Стрьомгодсет" последната си контрола, играна на турска земя. Така балансът на ЦСКА в контролните срещи по време на двата зимни подготвителни лагера в Турция е пет победи и четири загуби. "Стрьомгодсет" е лидер в норвежкото футболно първенство, а преди дни продаде голямата си звезда - 16-годишния Мартин Йодегард на "Реал" (Мадрид).

Мачът започна с натиск на ЦСКА и опасни атаки, но норвежкият вратар Петерсен беше на висота и в 9-ата минута изби удар на Тони Силва, излязъл сам срещу него. В 18-ата минута норвежките футболисти откриха резултата при първата си по-сериозна атака. Норвежки футболист нахлу отляво в наказателното поле на армейците, вратарят на армейците Якуб Дивиш излезе да го пресрещне, последва успореден пас към Кастрати, който без проблем вкара от 6-7 метра на празна врата - 1:0 за "Стрьомгодсет". Три минути по-късно норвежците можеха да вкарат и втори гол, но Якуб Дивиш спаси.

В 25-ата минута Луис Соарес нахлу отдясно в наказателното поле и бе съборен, за което съдията даде дузпа. От бялата точка люксембургският нападател Орелиен Жоаким бе точен - 1:1. До края на първото полувреме ЦСКА на няколко пъти бе близко до нов гол, но първо в 28-ата минута Петерсен спаси удар на голмайстора Орелиен Жоаким, а в 42-рата минута удар на Луис Соарес мина на сантиметри край страничната греда.

В 55-ата минута норвежците отново излязоха напред в резултата. Марин Оршулич събори техен играч в наказателното поле и Клсних вкара в горния десен ъгъл отсъдената дузпа - 2:1 за "Стрьомгодсет". Четири минути преди края на редовното време Неманя Милисавлевич имаше отлична възможност да изравни, но ударът на сръбския футболист от 9-10 метра излезе в аут и последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 2:1 за норвежкия отбор.