"Пари Сен Жермен" отвя и "Монако", столичани без допуснат гол в 4 мача

Кавани и Ди Мария бях в основата на поредния успех на "Пари Сен Жермен"

С два гола на Единсон Кавани "Пари Сен Жермен" спечели гостуването си на "Монако" с 3:0 и постигна четвърта поредна победа от началото на сезона във френското футболно първенство. Шампионите са начело в класирането с пълен актив от 12 точки и все още нямат допуснат гол. "Монако" заема 13-о място в класирането с 5 точки актив.

Дебют за ПСЖ направи новото попълнение Анхел ди Мария, който се появи в игра в 66-ата минута на мястото на Лукас Моура. Звездата на френския шампион Златан Ибрахимович се завърна в състава след лечение на контузия на коляното. Той започна като титуляр и асистира за второто попадение на Кавани в първия си мач за сезона. Уругвайският нападател, който направи куп пропуски през първото полувреме, откри резултата в 57-ата минута, а в 73-тата покачи на 2:0. Есекил Лавеци отбеляза третото попадение седем минути преди края на двубоя, след като получи отличен пас от Ди Мария.