"Бетис" надигра "Леванте" в Испания

"Бетис"-"Леванте"

С гол преди почивката на Рубен Кастро "Бетис" победи "Леванте" с 1:0 и влоши ситуацията му в испанското футболно първенство. Халфът-ветеран Хоакин Санчес преодоля един съперников играч и подаде на Кастро, който овладя и технично прати топката до гредата още в 4-ата минута, като вкара 8-ия си гол от началото на сезона.

Пет минути по-късно "Леванте" пропусна два пъти да изравни, когато Антонио Верса Гарсия стреля в страни след отбил се от горната греда изстрел на бразилеца Дейверсон. Вратарят на "Леванте" Рубен Мартинес извади над гредата техничен удар на Санчес в 34-ата минута и остави своите в мача, а 10 минути след началото на второто полувреме Дейверсон за втори път удари горната греда. Мартинес за втори път показа невероятен рефлекс в 70-ата минута, когато при бъркотия на два пъти парира удари.

Хайко Вестерман от "Бетис", които с победата се укрепиха на 9-о място, беше изгонен с два жълти картона в 81-ата минута. "Леванте" е на предпоследната 19-ата минута.