Диа Евтимова отпадна в четвъртфиналите на тенис-турнира в тунизийския град Амаме

Диа Евтимова

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова отпадна на четвъртфиналите на тенис-турнира на червени кортове в тунизийския град Амаме. Поставената под номер 1 Евтимова загуби драматично от Джесика Понше (Франция) с 6:2, 3:6, 6:7(4) след почти два часа и половина игра.

28-годишната софиянка взе първия сет след поредица от четири спечелени гейма, а Понше стигна до равенството в резултата със същата серия във втората част. В третия сет двете си размениха по четири пробива, като Евтимова сервираше за мача при 5:4 и водеше с 30:0, но не успя да стигне до победата. В последвалия тайбрек българката загуби първите три разигравания, след което намали до 3:4 точки, но за повече нямаше сили.

Така тя напуска надпреварата с 4 точки за световната ранглиста и 245 долара.