Златан Ибрахимович получи почивка и "Пари Сен Жермен" не можа да вкара на "Лил"

"Пари Сен Жермен"-"Лил"

Шведският нападател Златан Ибрахимович получи почивка, а в негово отсъствие "Пари Сен Жермен" завърши наравно 0:0 като домакин на "Лил" в мач от френското първенство по футбол. Парижаните са лидери в класирането със 70 точки след 26 мача, а Лил е 12-и.

Ибрахимович не попадна в състава, а Анхел Ди Мария беше изваден от игра в началото на второто полувреме, след като Лоран Блан реши да даде почивка на ключовите си футболисти преди мачовете от Шампионската лига през следващата седмица. Както е известно, "Пари Сен Жермен" играе срещу "Челси" във вторник в първа среща от осминафиналите.

Единсон Кавани поведе атаката на "Пари Сен Жермен" в отсъствието на Ибрахимович, но скучният мач в столицата завърши без голове. Това пък позволи на "Лил", който няма загуба вече в четири поредни срещи в "Лига 1", да се изкачи до 12-о място.