Лидия Ненчева на крачка от финала на 10 метра пистолет на европейско първенство по спортна стрелба

Лидия Ненчева

Лидия Ненчева остана на прага на финала на 10 метра пистолет за девойки на започналото днес европейско първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие в Дьор (Унгария). 20-годишната пловдивчанка завърши 11-а с 375 точки и само една точка я раздели от осмото място, даващо право на участие във финала.

Ненчева, олимпийска шампионка от младежката Олимпиада в Нанцзин 2014, започна силно и се движеше в първите осем, но слаб изстрел (7)  в последната серия я лиши от място сред най-добрите осем. "Малшанс. Този "седмак" ми попречи да вляза във финала", коментира Ненчева. Другите две български представителки влязоха в първите 30. Моника Ботева е 20-а с 370 точки, а Мирослава Минчева се нареди 26-а с 367 точки. Първи резултат в квалификациите даде рускинята Маргарита Ломова - 379 точки.

В отборното класиране на дисциплината България (Ненчева, Ботева, Минчева) зае пето място със сбор от 1112 точки.